Tragedia w Wielgowie

04.05.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Na idącą chodnikiem 15 letnią dziewczynę najechało auto terenowe.

Prowadząca go 37-letnia kobieta nie zapanowała nad autem i wjechała na chodnik potrącając dziewczynę. W ciężkim stanie trafiła do szpitala. Dziś zmarła. Jak się okazało, kierująca uciekła z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy rannej, a w dodatku ukryła się przed policją w domu u rodziny. Stwierdzono u niej dwa promile alkoholu we krwi. Nie miała pozwolenia na prowadzenie pojazdów. Jak poinformowała policja, kierującej w 2012 roku zabrano prawo jazdy za jazdę po pijanemu. 

To nie pierwszy wybryk tej pani, która jest znana policji z jazdy po pijanemu. Teraz może posiedzieć w więzieniu 12 lat. Na zdjęciu ulica gdzie doszło do tragedii. Sprawczyni znacznie porzekroczyła obowiązującą tu prędkość. Po spowodowaniu wypadku, pijana uderzyła autem w płot pobliskiego domu. Decyzją sądu została aresztowana na trzy miesiące. Postawiono jej zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, nieudzielenia pomocy i jazdy po pijanemu w dodatku bez wymaganych uprawnień.
 
W miejscu tragedii mieszkańcy Wielgowa składają kwiaty i palą znicze. Nie mogą wyjść ze zdumienia, że na malutkiej osiedlowej uliczce gdzie nie ma wręcz żadnego ruchu, mogło dojść do tak tragicznego wydarzenia.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.112.70). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.