Tradycji (złej) staje się zdość

17.03.2022, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Jeśli po raz kolejny opóźnią się prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Mączna – Walecznych w Zdrojach, inwestycja sięgnie rocznicy rozpoczęcia robót.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego przedłużył – po raz kolejny, termin zakończenia prac przy budowie ronda u zbiegu ulic Mącznej, Walecznych i Pszennej. Byliśmy na budowie w połowie lutego i widząc brak nawet zakreślonych krawężnikami zarysów ronda pisaliśmy, że nie jest możliwe dotrzymanie terminu zakończenia prac w końcu lutego. Mieliśmy rację, mamy nowy termin. Roboty zaczęły się w maju i miały się zakończyć do końca ub. roku. Potem termin ten przesunięto na 23 lutego, teraz jest trzeci aneks do umowy.

 

Rzeczniczka ZDiTM Hanna Pieczyńska w kilku komunikatach z lata i jesieni ubr zapewniała, że inwestycja zakończy się w terminie czyli do końca ubiegłego roku. Tymi zapewnieniami zbywała wszystkich, którzy zwracali uwagę, że przez całe lato na budowie dosłownie nic się nie działo, nie było ani jednego robotnika. Teraz rzecznik tłumaczy, że obecne opóźnienie (dodajmy czteromiesięczne) jest efektem… wcześniejszego opóźnienia. Tego opóźnienia, którego według zapewnień ZDiTM nie było. ZDiTM twierdzi, że nie ma podstaw do nałożenia na wykonawcę kar finansowych za opóźnienia. Obserwując niemrawe ruchy na budowie, nadal mamy poważne obawy, czy nowy termin 9 kwietnia będzie dotrzymany…

 

AGA

Foto archiwum

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.149.205). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook