Tęczowa kraina przy Bielańskiej

19.08.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Rozpoczyna się budowa grzebowiska dla zwierząt.

Szczcin jako jedno z ostatnich dużych miast w Polsce, będzie wreszcie miał miejsce legalnego pochówku zwierząt domowych. We wtorek 19 sierpnia br., w szczecińskim magistracie podpisano umowę w sprawie dzierżawy terenu pod przyszłe grzebowisko dla zwierząt domowych. Umowę podpisali Mariusz Kądziołka Zastępca Prezydenta Szczecina oraz Norbert Pieńkowski z firmy Medicclean.
 
Medicclean zwyciężyła w przetargu na dzierżawę ternu przy ul. Bielańskiej (poranicze Żydowiec i Podjuch) w Szczecinie z przeznaczeniem na grzebowisko dla małych zwierząt domowych. Harmonogram inwestycji przewiduje jego etapowanie, przy czym ostatni etap przewidziany jest w okresie krótszym niż narzucony w warunkach przetargu (okres 3 lat). Dzierżawca wykona we własnym zakresie i na własny koszt niezbędną dla realizowanej inwestycji infrastrukturę techniczną.
 
„Tęczowa Kraina” to nazwa projektu grzebowiska. Według propozycji na grzebowisku będzie można pochować psa i kota, ale także np. królika, świnkę morską, chomika, jaszczurkę, myszkę i ptaka. Cena pochówka zależała będzie od wielkości zwierzęcia, a także od wymagań i oczekiwań właściciela.  Będzie możliwość pochówków zbiorowych lub indywidualnych, a także zwierząt zasłużonych np. policyjnych, w osobnych kwaterach. Na terenie grzebowiska postawiony zostanie pawilon gospodarczo -  biurowy, składający się z kilku pomieszczeń . W jednym z nich planowane jest usytuowanie pokoju pożegnań.
Umowa dzierżawy będzie obowiązywać przez 30 lat.
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.182.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.