Tanie mieszkania – nabór wniosków

28.01.2020, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Trwa nabór wnioskówe na mieszkania socjalne

Do 7 lutego br.  można złożyć wniosek na mieszkania socjalne. Te lokale przeznaczone są dla osób najbardziej potrzebujących. Nabór organizuje Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych. O wynajęcie mieszkania socjalnego  może ubiegać się każdy pełnoletni mieszkaniec Szczecina, który boryka się z brakiem lokalu i osiąga odpowiedni dochód. Przykładowo, gospodarstwo domowe, w którym znajdują się trzy osoby może mieć maksymalny dochód na poziomie 2640 zł.  Pozostałe progi dochodowe znajdują się na stronie internetowej tutaj.W szczególnie uzasadnionych przypadkach, miasto  może zawrzeć umowę najmu, gdy przekroczenie kryterium dochodowego wynosi nie więcej niż 10%.

Zgodnie z ustawą o ochronie praw lokatorów mieszkania socjalne mogą być o obniżonym standardzie (toaleta na półpiętrze, ogrzewanie piecowe). Z kolei czynsz w takim mieszkaniu wynosi tylko 1,36 zł za m2 czyli np  w lokalu o pow. 40 m2 wyniesie on niecałe 55 zł miesięcznie plus media. Wnioski złożone przez mieszkańców zostaną poddane ocenie punktowej. Liczba punktów zależeć będzie między innymi: od okresu zamieszkiwania w Szczecinie, liczby dzieci, stanu zdrowia czy warunków w jakich się obecnie mieszka.Na jej podstawie sporządzone i ogłoszone zostaną wstępne wykazy złożonych wniosków z podaniem liczby punktów. Osoby, które nie będą zgadzać się z naliczoną punktacją będą miały możliwość złożenia odwołania w ciągu 7 dni od ogłoszenia. Odwołania, uwagi oraz zażalenia rozpatrywane będą przez Społeczną Komisję Mieszkaniową. 

Po rozpatrzeniu wszystkich odwołań ZBiLK opublikuje ostateczne wykazy osób, które są uprawnione do wynajęcia mieszkania socjalnego. Wnioski oraz szczegółowe informacje dotyczące naboru wniosków na mieszkania socjalne oraz do remontu są dostępne na stronie internetowej lub w Biurze Obsługi Interesantów  ZBiLK przy ul. Mariackiej 25 pod numerami telefonów: 91 48 86 301 oraz 91 48 86 333 od pon do pt. w godz. 7.30 - 15.30. W ostatnich sześciu latach ZBiLK w ramach naborów wynajął ok 300 mieszkań socjalnych.

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.215.16.238). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook