Szykują plac zabaw

28.07.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Cierpliwi zostaną nagrodzeni.

Tak można by podsumować efekt wielomiesięcznych starań Rady Osiedla Dąbie o nowy plac zabaw na tym osiedlu. Kilka miesięczy temu całkowicie zlikwidowano plac ze starymi i zagrażającymi bezpiecze©ństwu urządzeniami, i od tamtej chwli starania przewodniczącej RO Dąbie Aliny Kordowskiej szły w kierunku ponownego urządzenia placu zabaw, dodajmy od razu, jedynego na tym osiedlu.
 
- Sprawa nie była łatwa, gdyż jak zawsze wszystko rozbijało się o pieniądze – mówi Alina Kordowska. Udało nam się zebrać potrzebną kwotę, w tym między innymi od Spółdzielczej RO Dąbie SM Dąb, oraz dzięki przychylności pani Katarzyny Szurpickiej z wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska urzędu miejskiego. Jak widać na naszym zdjęciu, plac jest w trakcie budowy, ale już niektóre urządzenia zostały zamontowane. Nie można jeszcze z nich korzystać, bo po prostu trwa budowa.
 
Jak się nieoficjalnie dowiedzielismy, Rada Osiedla Dąbie planuje duży Festyn z okazji oddania placu do użytku i prawdopodobnie odbędzie się on pod koniec wakacji. Wszelkie ustalenia są w trakcie podejmowania. Ważne, że ładny skwer przy ulicy Koszarowej ponownie rozbrzmiewać będzie gwarem rozbawionych dzieci, które znowu będą mieć swój plac zabaw! Będzie on ogrodzony i monitorowany trzema kamerami.
 
Niedowiarzający, którzy w komentarzach na naszych łamach powątpiewali (czasami bardzo niekulturalnie, powinni przeprosić teraz tych, którym nie dawano wiary, że plac powróci.
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.158.223). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook