Szybki tramwaj 2015

11.04.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
W 2015 roku dojedziemy szybkim tramwajem z Basenu Górniczego do Zdrojów

Dziś doszło do podpisania umowy na budowę szybkiego tramwaju. Plany zakładają, że już w 2015 roku przejdziemy nim z Basenu Górniczego do Zdrojów.

Umowa została parafowana dzisiaj (tj. 11.04). Uczynili to prezydent miasta Szczecin - Piotr Krzystek oraz Alfred Watzl i Wojciech Trojanowski, przedstawiciele konsorcjum Szczeciński Tramwaj sp. z o.o. - Strabag sp. z o.o., które będzie realizować inwestycję.

Przedstawiciele zapewniają, że wybudowana przez ich firmę trasa, będzie jednym z najnowszych obiektów infrastrukturalnych, tworzonych według europejskich standardów. Przypomnijmy, że inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

Umowa podpisana dzisiaj została w tramwaju typu Swing, przy Basenie Górniczym. Wedle porozumienia budowana trasa ma mieć około 4 kilometry długości. Docelowo, ma być ona cztery razy dłuższa a swoją metę mieć w Kijewie. Inwestycja ma pochłonąć około 166 milionów złotych.

 

Autor: Rafał Czajkowski

Galeria zdjęć

W 2015 roku dojedziemy szybkim tramwajem z Basenu Górniczego do Zdrojów

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.220.62.183). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.