Szybki stanął na dobre (aktualizacja)

05.01.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Posypały się połączenia tramwajowe na nowych torowiskach w ulicy Gdańskiej.

Z tego powodu aż do odwołania nie kursują na Prawobrzeże żadne tramwaje! Powodem jest fatalny stan nowych szyn i kolejne znaczące pęknięcia. Podjęto decyzję o zawieszeniu kursowania linii nr 2, a linie 7 i 8 zostały przekierowane. Łączność komunikacyjną utrzymują autobusy. Taki stan tymczasowości może nawet potrwać do dwóch tygodni!
 
ZDiTM ze względów bezpieczeństwa podjął decyzję o wstrzymaniu kursowania tramwajów na ulicy Energetyków i Gdańskiej. Wszystko z powodu fatalnej jakości spawów łączcych nowe szyny, które oddano do eksploatacji 29 sierpnia 2015 roku. Dokonane ekspertyzy wykazują aż 108 negatywnych spawów na około 800 położonych. Z tego względu podjęto decyzję o zawieszeniu kursowania tramwajów, choć początkowo nakazano zmniejszenie ich prędkości. Jednak liczne pęknięcia szyn i samych spawów sprawiły, że decyzja mogła być tylko jedna. Naprawa usterek potrwa wiele dni i od jej zakończenia uzależnione jest przywrócenie kursowania tramwajów. Naprawą ma się zająć Enegopol Szczecin, który był głóJak nas informują czytelnicy, mimo świątecznego dnia, od środowego ranka na ulicy Eskadrowej trwa wymiana części szyn w torowisku SST. Dotyczy to odcinka dojazdowego na Most Pionierów. Roboty w ramach gwarancji wykonuje firma BTW BahnTechnik z Wrocławia, która kładła torowisko na zlecenie konsorcjum firm SzybkiTramwaj-Strabag.wnym wykonawcą robót na cełej długości ulic Energetyków i Gdańskiej.
 
Oto nowa organizacja ruchu:
 
   Tramwaj nr 2 zostaje całkwoice zawieszony. Tramwaj nr 8 kursuje pomiędzy pętlą Gumieńce a Dworcem Niebuszewo. Linia nr 7 zawrca przy Moście Długim i jedzie na ulicę Dworcową skąd wraca na Krzekowo.
   Połączenie z Prawobrzeżem utrzynmują autobusy zastępcze linii 807 łączące Basen Górniczy z Bramą Portową.
 
Trasy autobusów linii 65 i 79 zostają wydłużone do Basenu Górniczego. Pasażerowie posiadający bilety okresowe mogą na ich podstawie korzystać z pociągów spółki Przewozy Regionalne w granicach administracyjnych Szczecina.W autobusach linii pośpiesznych A, B, C, D, E i G na całych trasach obowiązuje taryfa jak dla linii zwykłych. Dodatkowo autobusy te będą zatrzymywać się na przystankach Merkatora, Parnica, Port Centralny Energetyków. Będą to przystanki na żądanie.
 
EL
 
   Jak nas informują czytelnicy, mimo świątecznego dnia, od środowego ranka na ulicy Eskadrowej trwa wymiana części szyn w torowisku SST. Dotyczy to odcinka dojazdowego na Most Pionierów. Roboty w ramach gwarancji wykonuje firma BTW BahnTechnik z Wrocławia, która kładła torowisko na zlecenie konsorcjum firm SzybkiTramwaj-Strabag.
   Dziś (poniedziałek) poinformowano, że przypuszczalny termin powrotu tramwajów na Prawobrzeże to poniedziałek 18 stycznia.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.151.124). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.