Szukają pracowników

25.02.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Do stycznia KK Electronics, teraz KK Wind Solutions Polska.

Przy ulicy Goleniowskiej firma buduje kolejne obiekty i będzie szukać ludzi do pracy.

KK Wind Solutions Polska do niedawna znana była jako KK-Electronic Polska. Oficjalnie w Krajowym Rejestrze Sądowym została wpisana pod koniec stycznia br. – Nawiązujemy do historii i dlatego pozostawiliśmy w nazwie tak rozpoznawalne „KK” – mówi Artur Wołoszyn dyrektor zarządzający. „Wind Solutions” wskazuje, że chcemy nie tylko oferować nasze produkty, ale też konkretne rozwiązania dla klientów. Naszą przyszłość wiążemy głównie z rozwojem technologii związanych z energetyką wiatrową – dodaje.
Szczeciński zakład jest oddziałem duńskiej firmy i zajmuje się produkcją kompleksowych systemów sterowania i kontroli rozdzielnic elektroenergetycznych dla siłowni wiatrowych i wszelkich źródeł energii odnawialnej. W zeszłym roku firma rozpoczęła rozbudowę swojej fabryki przy ulicy Goleniowskiej. Okazuje się, że to już jest największy zakład w całej grupie KK Wind Solutions.

W tym roku ma powstać hala produkcyjna o powierzchni 2000mkw. i przyległy do niej budynek socjalno-biurowy. W drugim etapie przy hali produkcyjnej zostanie wybudowana hala magazynowa o powierzchni 2000mkw. Po zakończeniu rozbudowy zakład się powiększy o halę produkcyjno-magazynową o łącznej powierzchni 4000mkw., z budynkiem administracyjno–socjalnym o powierzchni 2500mkw. Ponad 90% produkcji jest kierowane na eksport.

Firma pozyskuje kolejnych potentatów w dziedzinie budowy i sterowania systemami siłowni wiatrowych i dlatego nowe hale są niezbędne. Firma w Dąbiu będzie też potrzebować  więcej pracowników. Obecnie przy ulicy Goleniowskiej pracuje około 400 pracowników, ale właśnie rozpoczęła się rekrutacja gdyż firma poszukuje kolejnych stu pracowników. W tej chwili poszukiwani są elektromonterzy ze zdolnościami manualnymi, inżynierowie po elektrotechnice, budowie maszyn, mechatronice, inżynierzy mechanicy i z pracownicy szeroko pojętej branży IT.

EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.143.154). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.