Szpital większy

10.01.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

12 stycznia (piątek) nastąpi przeniesienie ostatniego z oddziałów funkcjonujących w szpitalu przy ul. Św. Wojciecha - Oddziału Chirurgii Dziecięcej i Urologii - do szpitala przy ul. Mącznej 4.

Oddział ten rozpocznie działalność w nowym pawilonie nr 20. Tym samym od piątku w szpitalu przy ul. Św. Wojciecha nie będzie już pediatrycznej izby przyjęć jednak nadal będą tam działać poradnie specjalistyczne dla kobiet i dzieci. Zmiany organizacyjne nastąpią również w obrębie kompleksu szpitalnego przy ul. Mącznej 4 w Zdrojach. W piątek nastąpi przeniesienie działalności Pediatrycznej Izby Przyjęć z pawilonu 19. na parter pawilonu 20. Szczegółowe informacje dotyczące zmian organizacyjnych można uzyskać na stronie internetowej szpitala „Zdroje”. Pawilon 20. do którego przeniesione zostaną oddziały oraz pediatryczna izba przyjęć to nowy budynek, którego uroczyste otwarcie miało miejsce pod koniec grudnia 2017 roku. Inwestycja prowadzona była przez trzy kolejne lata i kosztowała 60 mln zł. Nowy budynek powstał w samym centrum kompleksu szpitalnego przy ul. Mącznej 4, doprowadzając do funkcjonalnego połączenia poszczególnych obiektów placówki w Zdrojach. Wszystkie pawilony pediatryczne zostały połączone komunikacyjnie i funkcjonalnie poprzez łączniki pozwalające na wewnętrzny transport pacjentów pomiędzy budynkami, a także przewóz leków i zaopatrzenia oddziałów szpitalnych.

W trosce o najwyższe dobro pacjentów szczególny nacisk projektowy w nowym obiekcie położono na poprawę warunków pobytu dzieci i młodzieży. Zdecydowana większość sal chorych jest dwuosobowa i wyposażona w łazienki. Zapewnia to małym pacjentom, jak       i ich rodzicom oraz opiekunom, komfortowe warunki przebywania z dziećmi podczas trudnych, często stresujących chwil związanych z chorobą i samą hospitalizacją. Nowy pawilon to jeden z ostatnich elementów tworzonego w „Zdrojach” Zachodniopomorskiego Centrum Opieki nad Kobietą i Dzieckiem. Budowane Centrum ma na celu zagwarantowanie najmłodszym mieszkańcom naszego regionu dostępu do pełnej, kompleksowej opieki zdrowotnej w jednym miejscu, tj. od diagnozy do skutecznego leczenia z możliwością realizacji wysokospecjalistycznych procedur medycznych z udziałem wielu wybitnych profesjonalistów i ekspertów w zakresie lecznictwa pediatrycznego. 

EL

 

Foto archiwum/net

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.230.143.213). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook