Szpital w Zdrojach umożliwi bezbolesny poród!

30.06.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Wraz z początkiem lipca, każda pacjentka szpitala w Zdrojach będzie mogła skorzystać z bezpłatnego znieczulenia. To spore udogodnienie.

 Za naszą zachodnią granicą takie procedury to standard. Kobiety od dawna mogą korzystać z przywileju, jakim jest znieczulenie zewnątrzoponowego i rodzić bez bólu. W Polsce, w placówkach publicznych takie zabiegi stosowane są tylko w przypadku potrzeby medycznej. To w gestii lekarza znajduje się los pacjentki, bowiem to on decyduje, czy znieczulenie jest konieczne. Dobrą wiadomością dla mieszkanek naszego regionu jest to, że szpital w Zdrojach od lipca bieżącego roku, oddaje decyzje o bezbolesnym porodzie do rąk pacjentek. - To fantastyczne rozwiązanie. Wiele kobiet nie decyduje się na dzieci, bo boją się porodowego bólu. Teraz szpital w Zdrojach wychodzi im naprzeciw. Liczba pacjentek tej placówki na pewno wzrośnie. Jest to doskonały ruch i fantastyczna wiadomość - komentuje pani Grażyna, mieszkanka osiedla Słonecznego.

Oczywiście, nie każda rodząca, będzie mogła poddać się tej procedurze, decydujący będzie o tym stan zdrowia. Dzieje się tak dlatego, że niektóre kobiety mogą cierpieć na zaburzenia krzepnięcia krwi. Podanie im znieczulenia może być bardzo szkodliwe dla zdrowia i życia.

Oprócz wspomnianych wcześniej, nowowprowadzanych udogodnień, rodzące mamy będą mogły skorzystać z takich metod uśmierzania bólu jak: dychanie gazu rozweselającego, poród w kole oraz masaż wodny. 

Przemysław Sierakowski

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.104.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook