Szmaragd na finiszu

12.02.2020, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Niegdyś był tu Zajazd z częścią hotelową i restauracją o niezbyt dobrej reputacji. Po latach zastoju zadecydowano o gruntownym remoncie.

Do końca zbliża się generalny remont z przebudową najbliższego otoczenia obiektu Szmaragd w Zdrojach. Przez lata dawany zajazd czekał na decyzję w sprawie remontu i późniejszego przznaczenia obiektu. Remont ruszył w połowie lkutego ubiegłego roku i był to najwyższy czas by uchronić budynek restauracyjno hotelowy przed całkowitą ruiną. Z zewnątrz budynek wygląda bardzo ładnie i będzie się w nim mieścić „Centrum Edukacji Ekologicznej – Szkolne Schronisko Młodzieżowe Szmaragd – Zdroje” o czym informuje tablica w trzech językach. W schronisku może nocować jednocześnie 40 osób w pokojach 2, 4 i 6-osobowych z łazienką na pierwszym piętrze. Osoby niepełnosprawne mają do dyspozycji pokój z łazienką na parterze. Do dyspozycji będzie samoobsługowa kuchnia gdzie będzie można sporządzić posiłki i spożyć je na miejscu. Część budynku będzie bazą Lasów Miejskich z budynkiem warsztatowo – garażowym.
 
W budynku głównym dobudowano werandę ze szklanym zadaszeniem. Będzie to miejsce prowadzenia zajęć z edukacji przyrodniczo – leśnej. Pojawiła się altana z pergolami oraz wiata z grillem np. dla zielonej szkoły. Inwestycja jest na etapie uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Pierwotnie zakładany koszt remontu zwiększył się o 600tys. złotych i zamyka się kwotą 10mln zł. Wpływ na zwiększenie kosztów miał fatalny stan więźby dachowej, nadproży, schodów oraz kilku istotnych elementów konstrukcyjnych, które trzeba było wymienić. Do obiektu doprowadzono też nowy kabel zasilający w energię elektryczną. Centrum Edukacji Ekologicznej Szmaragd już wiosną przyjmie pierwszych gości. Dobrze, że remont ruszył przed kompletnym rozpadem obiektu.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.239.91.5). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook