Szmaragd do szlifowania

02.11.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

To już nie jest pustosłowie, to zapowiedź inwestycji. Zrobiono pierwszy poważny krok w kierunku remontu dawnego Zajazdu Szmaragd w Zdrojach.

Miasto ogłosiło przetarg na jego przebudowę. Po przebudowie obiekt będzie pełnić funkcję Centrum Edukacji Ekologicznej i Szkolnego Schroniska Młodzieżowego. Termin nadsyłania ofert mija 21 listopada br. Podstawowym celem inwestycji jest utworzenie CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ – SZKOLNE SCHRONISKO, którego zadaniem będzie realizacja zadań z zakresu edukacji ekologicznej, w tym w szczególności ukierunkowanej na propagowanie idei bioróżnorodności. W ramach inwestycji planuje się utworzenie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego - w obiekcie jednorazowo będzie mogło przebywać jednocześnie 38-40 osób. Baza noclegowa schroniska to pokoje 2, 4 i 6 osobowe z łazienkami zlokalizowane na I piętrze.

Na parterze znajdzie się pokój z łazienką oraz WC ogólnodostępne dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Całoroczne schronisko będzie posiadało również kuchnię samoobsługową z miejscami do spożywania posiłków, świetlicę z jadalnią, pomieszczenie do suszenia odzieży, pomieszczenie administracji oraz magazyn gospodarczy. Na parterze w części przyległej do wielofunkcyjnych sal ekspozycyjnych z tarasem znajdą się pomieszczenia małej gastronomi z możliwością bezpośredniego wydawania gotowych posiłków i napojów. Planowana jest również zmiana zagospodarowania terenu w zakresie edukacji ekologicznej na przyległym do budynku obszarze. Zagospodarowanie terenu poprzez dodatkowe elementy infrastruktury ma umożliwić zorganizowanie imprez masowych w zakresie edukacji ekologicznej. Budynek główny oraz przyległy teren zostanie dostosowany dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Termin wykonania całości przedmiotu umowy: do 600 dni kalendarzowych liczonych od dnia podpisania umowy. Zajaz został zamknięty w 2010 roku.

EL                                                                                                                                               

                                                                                                             

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.158.223). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook