Szlifują Szmaragd

11.04.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Dobiega końca pierwszy etap prac przy remoncie dawnego Zajazdu.

Roboty związane z przebudową dawnego zajazdu Szmaragd na Centrum Edukacji Ekologicznej – Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Szmaragdowe – Zdroje” idą pełną parą. Wykonawca robót budowlanych prowadzi obecnie ostatnie prace rozbiórkowe w budynku głównym, przygotowujące obiekt do dalszych prac remontowych. Zakończą się one w najbliższych tygodniach. Ponadto, kontynuowane są prace związane z wykonaniem izolacji zewnętrznych ścian budynku, w tym roboty ziemne, tj. odkopanie części podziemnej budynku, umożliwiające wykonanie izolacji ścian piwnicznych.

Jak podaje biuro prasowe magistratu, do tej pory zakończono już roboty polegające na montażu nadproży i przemurowań ścian w budynku głównym. W terenie wytyczono również projektowany budynek Zielonej Szkoły oraz linię przebiegu ogrodzenia terenu. Wkrótce, oprócz rozbiórki, zakończy się także wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian piwnic w budynku głównym. Następnym krokiem będzie rozpoczęcie prac dekarskich. Roboty budowlane realizowane są zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Przypominamy również, że w rejonie Jeziora Szmaragdowego trwa proces przemieszczania się ropuchy szarej w kierunku zbiornika wodnego. Pracownicy firmy Sarmata zostali przeszkoleni w zakresie ochrony lokalnej populacji płaza i realizują zadanie zgodnie z wytycznymi. Inwestycja zakłada generalny remont i przebudowę obiektu nad Jeziorem Szmaragdowym w Zdrojach na potrzeby Centrum Edukacji Ekologicznej i Szkolnego Schroniska Młodzieżowego. W całorocznym schronisku dla gości dostępnych będzie ok. 40 miejsc noclegowych w pokojach dwu-, cztero- i sześcioosobowych z łazienkami, samoobsługowa kuchnia i jadalnia. Na parterze budynku planowana jest również mała gastronomia oraz sale ekspozycyjne. W dwóch kolejnych obiektach powstaną pomieszczenia do prowadzenia zajęć edukacyjnych, przede wszystkim z zakresu ekologii. W dawnym Szmaragdzie swoją bazę będzie mieć również Służba Leśna.

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.189.51). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook