Szkolne jasełka i kiermasz

14.12.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Odświętnie ubrani uczniowie, korytarze pełne rodziców i nauczycieli – w takiej podniosłej atmosferze odbyły się jasełka i szkolny kiermasz.

Kiermasz bożonarodzeniowy, jasełka, kino św. Mikołaja oraz kawiarenka z cukiernią oznaczały początek przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. W Katolickiej Szkole Podstawowej w Podjuchach przy nadzwyczaj wysokiej frekwencji odbyła się tradycyjna przedświąteczna impreza. Spotkanie setek uczniów i rodziców rozpoczęły jasełka o przyjściu Chrystusa na świat, które zaprezentowały najmłodsze dzieci.

Przejęcie z jakim małe dzieci zaprezentowały program o początkach chrześcijaństwa i oklaski będące nagrodą za występ wprawiły wszystkich w miły, serdeczny nastrój. Po jasełkach aktorzy Teatru Polskiego ze Szczecina wspólnie z dziećmi zaprezentowali koncert kolęd. Popularne i znane utwory śpiewali i dzieci i dorośli. Po koncercie odbyła się prezentacja w kinie świętego Mikołaja, a przez cały czas wszyscy mogli korzystać z napojów, herbaty i kawy.

Szkolny korytarz wypełniły stoiska kiermaszowe. Pracownie i klasy zamieniły się w kawiarnię i cukiernię. Wyboru ciast upieczonych przez rodziców nie powstydziłaby się żadna cukiernia. W swobodnej i przyjaznej atmosferze dorośli popijając popołudniową kawę i zajadając słodkości, dyskutowali o nadchodzących świętach, ale też o aktualnych wydarzeniach.

Przez cały czas w hallu działał kiermasz przedświąteczny, gdzie można było nabyć własnoręcznie przez uczniów wykonane pocztówki, ozdoby choinkowe, tradycyjne szopki drewniane i wiele różnych ozdób choinkowych. Spotkanie było bardzo udane, a pomysł połączenia kiermaszu z jasełkami i koncertem kolęd oraz projekcją filmu, był prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Nikt nie miał prawa się nudzić, a jeśli poczuł zmęczenie, kawa i pyszne ciasta dawały chwilę oddechu od nadmiaru atrakcji. Gratulujemy udanej imprezy, która przebiegała w bardzo przyjaznej i już świątecznej atmosferze. ©

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.