Szkolą i organizują turnieje

18.03.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Młodzi zapaleńcy gry w „kopaną” z Podjuch mają za sobą pierwszy turniej Podjuchy Cup.

Zainteresowanie grą w piłkę nożną i jej popularność w naszym kraju, nie przekłada się na sukcesy reprezentacji. Znawcy mają swoje recepty na poprawę sytuacji, ale wydaje się, że tylko oddolne inicjatywy i szkolenie od najmłodszych lat może przynieść więcej talentów na miarę Lewandowskiego. Być może taka właśnie idea przyświecała inicjatorom powołania w Podjuchach szkółki piłkarskiej dla dzieci.                                                                                                                Utworzył ją pan Sebastian Rzymski. Szkółka działa przy boisku Orlik. Najmłodsi piłkarze mają już za sobą pierwszy Turniej Podjuchy Cup, który rozegrano w hali sportowej przy Gimnazjum w Podjuchach. Uczestnikami pierwszego Turnieju było kilkadziesiąt drużyn ze Szczecina, a także z Płoni, Klinisk, Nowogardu, Gryfina oraz gospodarze Getbol Klub Podjuchy. W sportowej rywalizacji, dzieci rozegrały kilkadziesiąt meczy. Wszyscy uczestnicy byli „wielkimi zwycięzcami”, a każda drużyna nagrodzona została pucharem i pamiątkowymi medalami. Podczas rozgrywek dzieciom towarzyszyła liczna grupa rodziców i przyjaciół, którzy swoim głośnym dopingiem motywowali młodych piłkarzy do pełnej emocji gry. Dostarczali ich zawodnicy z roczników 2003 i 2004. Wszyscy zaproszeni goście mieli zapewniony poczęstunek przygotowany przez rodziców młodych piłkarzy.                                     

Za naszym pośrednictwem młodzi zawodnicy pragną wyrazić wdzięczność osobom, które wspomogły finansowo przygotowanie Turnieju. Szczególnie tym, które zasponsorowały oprawę muzyczną i nagłośnienie. Bez ich pomocy Turniej nie byłby tak udany. Czekamy na kolejne wieści od młodych piłkarzy, którym życzymy wytrwałości w treningach i coraz lepszych wyników sportowych.  

 EL                                                                                                                                                                                                           EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.149.205). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook