Szkoła Podstawowa nr 59 z UNICEF

13.02.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W Szkole Podstawowej nr 59 przy ulicy Dąbskiej, zakończyła się akcja charytatywna „Gwiazdka dla Afryki" ogłoszona przez UNICEF Polska.

W tym roku uczniowie działali na rzecz dzieci z Sierra Leone. Jednym z głównych celów projektu było zapoznanie uczniów z sytuacją dzieci w krajach rozwijających się. – Uczniowie przygotowywali symboliczne prezenty dla maluchów z Sierra Leone. Te prezenty to pudełeczka, do których uczniowie wkładali  karteczki z wypisanymi szczepionkami, jakie chciałyby ofiarować swoim rówieśnikom w odległej Afryce – mówi Irena Kapłun nauczycielka w SP 59. Pudełka te pełniły funkcję cegiełek, które zostały sprzedane w czasie zebrań z rodzicami. – Za uzyskaną kwotę będzie można zakupić około 1200 szczepionek – dodaje Irena Kapłun.  

Liczyło się wnętrze – pomimo tego, że pudełeczka wykonane przez dzieci fizycznie były w środku puste, to tak naprawdę ich wartość była ogromna, ponieważ zawierały w sobie najcenniejszą rzecz, szczere intencje dzieci do niesienia pomocy mieszkańcom Sierra Leone.

Dzieciom, nauczycielom i rodzicom ze SP nr 59 gratulujemy pomysłu i szczodrości jaką wykazali się kupując pudełka – cegiełki, za które będzie zakupione ponad 1200 szczepionek.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (100.28.0.143). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook