Szczepimy się

18.04.2021, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Największym w Szczecinie Punktem Szczepień przecuwko COVID-19 jest ten na Netto Arenie.

Punkt Szczepień Powszechnych na terenie sali gimnastycznej Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Sowińskiego 7 jest już przygotowany. Personel, który będzie pracować na miejscu został skompletowany. Do uruchomienia punktu brakuje jedynie zgody Wojewody Zachodniopomorskiego i szczepionek.
 
Budowa w ekspresowym tempie
- Mamy bezpieczne poczekalnie, punkt rejestracji, pełne zaplecze i przede wszystkim fachowy personel. Zgłaszamy gotowość do szczepień i utworzenia kolejnych punktów w nowych lokalizacjach! – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.
Punkt przy ul. Sowińskiego ma działać 7 dni w tygodniu, od godz. 8.00 do 20.00. Za przeprowadzenie szczepień w tym miejscu będą odpowiadać specjaliści ze Szczecińskiego Centrum Zdrowia.
- Mamy doświadczenie z Netto Areny i wiemy, że jesteśmy w stanie szczepić od 800 do nawet 1000 osób dziennie. Bez względu na to czy to dzień roboczy, weekend czy święto – zapowiada unkt Szczepień Powszechnych znajduje się na terenie sali gimnastycznej Uniwersytetu Szczecińskiego. Zaaranżowanie tej przestrzeni do nowej funkcji kosztowało 140 tys. zł. i zajęło niespełna tydzień.  
- Podjęliśmy rękawice i zorganizowaliśmy wspólnie to wszystko niemalże z dnia na dzień. Nie było żadnych dylematów, bo przez epidemię nie mamy na miejscu studentów, więc wykorzystamy ten obiekt w inny sposób. – mówi prof. Waldemar Tarczyński, Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego.  
Punkt przygotowany przez Miasto dołączy do listy tych już istniejących na terenie Szczecina. Obecnie znajduje się na niej ponad 40 punktów szczepień. Szczegółowy wykaz dostępny jest tutaj
 
UWAGA! Do ww. punktów będą mogły zgłaszać się wyłącznie osoby, które otrzymały skierowania na szczepienie przeciwko COVID-19.
prof. Beata Karakiewicz, dyr. Szczecińskiego Centrum Zdrowia. 
Jak zarejestrować się na szczepienie?
Przypominamy, że za Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19 odpowiada Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia. Zgodnie z wytycznymi rządu obowiązujący jest harmonogram zapisów dla poszczególnych roczników. Osoby, które mogą rejestrować się na szczepienie, maja cztery możliwości zapisu:
- całodobowa i bezpłatna infolinia – nr 989
- e-rejestracja dostępna na pacjent.gov.pl
- kontakt z wybranym punktem szczepień
- SMS o treści „SzczepimySie” pod nr 664 908 556 lub 880 330 330

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.112.70). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.