Szczecińskie mozaiki

06.10.2021, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Po kilku miesiącach spacerów w ramach cyklu „Tutaj Dąbie!” Miejski Ośrodek Kultury w Dąbiu 12 października wraca do rozmów we wnętrzach Klubu Delta. Na początek: mozaiki.

Już 12 października 2021 (wtorek) o 18.00 w Klubie Delta w Dąbiu (ul. Racławicka 10) odbędzie się spotkanie z duetem Mozaiki szczecińskie, czyli Joanną Olszowską i Sabiną Wacławczyk. Będzie mowa – a jakże – o mozaikach (także tych niewielu na Prawobrzeżu) oraz o tym, jak zajęły się tematem i czy mozaiki są dla szczecinian ważne. Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu „Tutaj Dąbie! Rozmowy lokalne”. Spotkanie poprowadzi Kinga Rabińska. Wstęp bezpłatny. Organizatorzy proszą o stosowanie zasady DDM: dystans – dezynfekcja – maseczka.


W duecie z Joanną Olszowską realizuje projekt „Mozaiki Szczecińskie”, który otrzymał nominację do tytułu „Szczupak 2020” Gazety Wyborczej. Wcześniej popularyzowała wiedzę o przedwojennych szczecińskich stolarkach witrynowych. Edukowała też na temat wandalizmu na Cmentarzu Centralnym, od paru lat zabiega o ustanowienie uchwały usuwającej szpetne reklamy z budynków i ich otoczenia. Z Małgorzatą Zychowicz-Prus była w 2019 roku liderką wydarzenia kulturalno- integracyjnego „Święto Placu” na placu Orła Białego. W 2020 roku liderowała m.in. wydarzeniu „Święto Tkackiej”. Obecnie, wraz z Dorotą Pundyk, zabiega o upamiętnienie Johanessa Quistorpa, wielkiego szczecińskiego filantropa.

   Klub Delta w Dąbiu zaprasza na kolejne z serii spotkań pn. „Tutaj Dąbie! Rozmowy lokalne”. Comiesięczne rozmowy z ciekawymi ludźmi o tej części miasta właśnie – niezwykłych odkryciach, wyjątkowych punktach do zobaczenia, interesujących wydarzeniach.

 

 

 

Foto um Szczecin

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.104.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook