Szczecińskie cmentarze bez odpadów

05.11.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Ze szczecińskich cmentarzy znikają odpady i liście

Po Święcie Zmarłych do wzmożonej pracy zabrał sie Zakład Usług Komunalnych. Ze szczecińskich cmentarzy zniknęło ponad 1100 ton liści i przeróżnych śmieci.

1 listopada, oraz Dzień Zaduszny już za nami. Przez cmentarze w Szczecinie przewinęło się sporo ponad milion osób. Po dniach wzmożonego ruchu w tych miejscach do pracy postanowili wkroczyć pracownicy Zakładu Usług Komunalnych. Ich zadaniem było doprowadzenie do porządku placu gdzie znajdują się groby naszych bliskich.

 Na Cmentarzu Centralnym ustawionych jest ponad 800 koszy na śmieci. Dlatego też w tym roku do utrzymania porządku w trakcie pierwszych dni listopada skierowano większe siły - tłumaczy Andrzej Kus z ZUK-u. Firmy Remondis, Waldix  i Giardino’ największą nekropolię w Polsce obsługują dziesięcioma ekipami wyposażonymi w samochody dostosowane do wywozu odpadów. Do 3 listopada włącznie wywieźli z Cmentarza Centralnego ponad 1000 ton przede wszystkim liści oraz zużytych zniczy. Z cmentarzy w Zdrojach, Płoni i z Wielgowa ponad 100 ton. Tam kursują po 3 jednostki. Firmy sprzątające opróżniają pojemniki kilka razy dziennie: począwszy od 7 rano, do późnych godzin wieczornych. O przepełnionych pojemnikach można informować w siedzibie Zakładu Usług Komunalnych, w wydziale zieleni.
 
RC
 

Galeria zdjęć

Ze szczecińskich cmentarzy znikają odpady i liście

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.230.154.90). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook