Szczecińska spółka wyróżniona

16.04.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Spalarnia, ma palić szczecińskie śmieci po 2015 roku

Zakład Unieszkodliwiana Odpadów zdobył nominację do miana Lidera Rozwoju Regionalnego 2013. Spółka ta jest odpowiedzialna za budowę szczecińskiej spalarni, która ma powstać przed końcem 2015 roku.

Jakkolwiek by to nie brzmiało: klasyczne wysypiska śmieci odchodzą do lamusa. Coraz częściej największe polskie miasta dbają o to, by na ich terenie znajdowała się nowoczesna spalarnia, która ma być ekologiczną alternatywą dla wcześniej wspomnianych wysypisk. Taka spalarnia to nie tylko miejsce, w którym utylizacji ulegają odpady. Jest to również miejsce dające dodatkowe miejsca pracy, produkujące dodatkową energię. Co najważniejsze wszystko jest bezpiecznie dla środowiska. Jednym z miast, które planuje taką inwestycje jest Szczecin.

Polska Agencja Przedsiębiorczości oraz redakcja Forum Przedsiębiorczości nominowały Zakład Unieszkodliwiania Odpadów do tytułu Lider Rozwoju Regionalnego 2013. Warto zaznaczyć, że nominowana do tej nagrody spółka jest, spółką miejską i została powołana do życia przez Radę Miejską Szczecina. Celem przedsiębiorstwa jest budowa  Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego.

Szczecińska spalarnia ma być jednym z najnowocześniejszych, tego typu, obiektów w Europie. Zakład powstanie na Ostrowie Grabowskim i ma być gotowy przed zakończeniem 2015 roku

 

Tekst: Przemysław Sierakowski

Galeria zdjęć

Spalarnia, ma palić szczecińskie śmieci po 2015 roku

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.20.185). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook