Szczecin zainwestuje w Płonię

11.04.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Budżet wydatków naszego miasta przewiduje wydanie 2,7 miliona złotych na inwestycje w Płoni. Przedmiotem inwestycji w głównej mierze mają być chodników, dróg i ulic tej części Szczecina.

Nie ma co ukrywać, że taka kwota to swoisty rekord. Niektórzy twierdzą nawet, że Płonia to nie Szczecin. Jednak administracyjne fakty mówią za siebie. Dlatego też, ponad pół miliona złotych zostanie wydanych na budowę chodników przy ulicach Topolowej i Uczniowskiej. Sześćset tysięcy złotych miasto przeznaczy na utwardzenie ulicy Stepowej, a 400 tysięcy na remont ulicy Spokojnej. Natomiast za 151 tysięcy oświetlona zostanie ulica Topolowa.

To nie koniec inwestycji, gdyż ponad 100 tysięcy złotych zostanie wydanych na  tzw. siłownię pod chmurką oraz monitoring przy ulicy Uczniowskiej. Spora część wcześniej wspomnianej sumy przypadnie w udziale działającej w Płoni Ochotniczej Straży Pożarnej, która otrzyma samochód bojowy wart 850 tysięcy złotych.

Mieszkańcy oraz działacze rady osiedla mają nadzieję, że to dopiero początek inwestycji w tę część Szczecina. Nie ma co ukrywać, że Płonia nie raz, nie dwa była znacząco pomijana w kolejnych budżetach miasta.

 

Przemysław Sierakowski

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.140.218). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.