Szczecin doczeka się Ikei?

28.03.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Tak miał wyglądać park handlowy w okolicach ronda Hakena.

Sklep legenda. Wielu szczecinian już o nim słyszało, jednak jeszcze nikt go nie widział. Najbliższy taki w Poznaniu. Być może już niedługo! Wiele wskazuje na to, że doczekamy się tej oczekiwanych przez tłumy inwestycji.

Lokalizacją nowego sklepu miałoby być rondo Hakena. W tym miejscu miałby zostać zrealizowany park handlowy. W tej chwili w tych okolicach znajduje się Centrum Handlowe „Auchan” oraz sklep sportowy „Decathlon”. Aby inwestycja mogła nabrać rozmachu potrzebna jednak jest nowa droga łącząca centrum handlowe z resztą miasta. Autostrada A6 musi bowiem łączyć się z wcześniej wspomnianym rondem Hakena. Negocjacje z GDDKiA w tej sprawie właśnie trwają.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się Gazeta Wyborcza, szefostwo Immochan - spółka budująca i zarządzająca centrami handlowymi sieci Auchan - opracowuje dokumentację dotyczącą rozbudowy wybudowanego już galerii o nowe sklepy.

Ostatnie plany wybudowania w Szczecinie sklepu meblowego IKEA sięgają roku 2008. Wtedy grupa francuskich inwestorów rozmawiała z lokalnymi urzędnikami o możliwościach inwestycji wkoło ronda Hakena. Powstała nawet wizualizacja projektu, która zakładała powstanie olbrzymiego parku z zapleczem handlowym.

Rzecznicy prasowi spółki twierdzą, że szczegółowe informacje zostaną podane do wiadomości publicznej najpóźniej w kwietniu.

 

Autor: Przemysław Sierakowski

Zdjęcie: Studio Projektowe Sud Polska

Galeria zdjęć

Tak miał wyglądać park handlowy w okolicach ronda Hakena.

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.