Swojska inwestycja

03.04.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Wstępny projekt budynku przy ulicy Swojskiej l fot. www.cirko.com.pl

Na Swojskiej szykuje się nowa, sporych rozmiarów, inwestycja. W miejsce parkingu strzeżonego stanąć ma bowiem obiekt wielofunkcyjny, łączący pokoje mieszkalne, część handlową oraz usługową.

Każdy, kto przejeżdżał drogami przy ulicy Swojskiej na pewno spotkał wzrokiem parking strzeżony, który po jednej stronie oblepiony jest tysiącami przeróżnych reklam. Chętnych na zostawianie w wyznaczonym miejscu samochodów nie brakuje, jednak wciąż jest to za mała liczba aby działalność przynosiła zyski. Właściciel terenu, szczecińska firma Ciroko, postanowiła coś z tym fantem zrobić.

Jej pomysłem jest postawienie w miejsce parkingu budynku o charakterze mieszkalnym, dzielący swoją funkcję z częściami handlowymi oraz usługowymi. We wstępnej fazie projektów budynek ma mieć 5 kondygnacji. Na poziomie 0, pojawi się miejsce dla około 60 samochodów. Pierwsze piętro zarezerwowane jest dla sklepów spożywczych. Wyższe piętra zaś to już część hotelowa.

Rada Osiedla Bukowe-Klęskowo postanowiła przyłączyć się do dyskusji i ewentualnie wesprzeć działania firmy Ciroko. Aby doszło do poszukiwań partnerów do wykonania inwestycji, muszą zostać zmienione plany zagospodarowania przestrzennego, które zostały odrzucone przez przedstawicieli rady osiedla.

 

 

Autor: Rafał Czajkowski

Galeria zdjęć

Wstępny projekt budynku przy ulicy Swojskiej l fot. www.cirko.com.pl

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.182.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.