Świętowanie przełożone

23.02.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

MOK w Dąbiu obchodzi w tym roku złoty Jubileusz działalności.

Pisaliśmy już o tym na naszym portalu, informując jednocześnie, że uroczyste koncerty z tej okazji odbędą się w lutym. Z różnych powodów świętowanie przesunięto na przełom lipca i sierpnia czyli na czas Dąbskich Wieczorów Filmowych. Powodem przesunięcia obchodów są trwające prace nad filmem dokumentnym o pięćdziesięcioleciu Miejskiego Ośrodka Kultury.

- Mamy bardzo dużo materiólw dokumentalnych, rozmów z ludźmi, którzy byli przy powstawaniu i początkach działalności MOKu i nie chemy kogoś pominąc czy przeoczyć ważnego wydarzenia – mówi Andrzej Oryl dyrektor MOK w Dąbiu. Dlatego kontynuujemy prace nad dokumentem, co spowodowało przsunięcie obchodów. W budżecie miasta na organizację obchodów miasto przeznaczyło 80 tysięcy złotych. Z Ministerstwa Kultury ośrodek otrzymał 40 tysięcy dotacji. W tym ostatnim przypadku pieniądze są przeznaczone na zakup nowego sprzętu nagłaśniającego. 

Przypomnijmy, że Dąbskie Wieczory Filmowe odbywają się w plenerowej scenerii na plazy w Dąbiu i od lat gromadzą rzesze kinomanów. Odbywają się na przełomie lipca i sierpnia. Jest szansa, że obchody staną się wielkim letnim wydarzeniem nie tylko dla mieszkańców Prawobrzeża. 

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.182.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.