Świętowali z ułanami

11.11.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Wraz z ułanami mieszkańcy Zdrojów uczcili Dzień Niepodległości.

Najpierw w miejscowym kościele odprawiono mszę świętą w intencji Ojczyzny, a następnie pochodem z orkiestrą Olimpia na czele, jej uczestnicy przeszli na Rondo Ułanów Podolskich. Tu po złożeniu meldunku przez konny patrol ułanów na ręce dowódcy 12 Pułku Ułanów Podolskich, rozpoczęła się patriotyczna uroczystość.
 
Przy dźwiękach hymnu narodowego, uroczyście wciągnięto na maszt flagę państwową. Następnie w krótkim wystąpieniu przewodnicząca RO Zdroje pani Eryka Grześkowiak, powitała wszystkich uczestników i przypomniała genezę święta. – Niepodległość to nie jest coś dane raz na zawsze, trzeba jej bronić, pielęgnować i nie pozwolić sobie jej wyrwać – mówiła Eryka Grześkowiak. Kilka słów skierował też głównie do młodzieży, dowódca 12 Pułku Ułanów.
 
Następnie pod tablica pamiątkową złożono wiązanki kwiatów. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miejskich, samorządowych, reprezentanci rad osiedli Prawobrzeża, a także liczne poczty sztandarowe szkół ze Zdrojów i mieszkańcy.
 
Po uroczystościach pod Pomnikiem Niepodległości na osiedlu Słonecznym, obchody w Zdrojach są drugim co do rangi wydarzeniem ku czci Dnia Niepodległości na Prawobrzeżu. Organizatorom – w Zdrojach miejscowej radzie i radzie osiedla Słoneczne, gratulujemy udanych obchodów.
 
EL   

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.99.209). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook