Święto Niepodległości

10.11.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

99 lat temu po 123 latach zaborów, Polska odzyskała Niepodległość.

Stała się ponownie niezależnym państwem, które powróciło na mapę Europy. Z okazji święta Odzyskania Niepodległości, przy Pomniku Niepodległości na osiedlu Słonecznym, odbyła się uroczystość upamiętniająca to wydarzenie. Jej organizatorem była samorządowa Rada Osiedla Słoneczne wraz z 5 Pułkiem Inżynieryjnym w Podjuchach. Jego kompania honorowa oraz orkiestra uświetniły to wydarzenie. Po odegraniu hymnu państwowego, przeglądu wojska dokonał dowóedcca 5 Pułku, pokłonił się szkaqndarowi, a następnie rozpoczęła się część oficjalna. Po wygłoszeniu okolicznościowych przemówień, pod Pomnikiem złożono wieńce i wiązanki kwiatów, od władz miejskich Szczecina, służb mundurowych, związków kombatanckich, środowisk wojskowych, szkół i przedszkoli Prawobrzeża. Kompania honorowa oddała salut, odmówiono modlitwę za poległych. Po zakończeniu części oficjalnej odbyła się defilada, a następnie chętni mogli skosztować gorącej grochówki, co przy niezbyt sprzyjającej aurze było przez wszystkich zauważone jako miły akcent.
 
   Po raz pierwszy w obchodach przy Pomniku na osiedlu Słonecznym uczestniczyła ekipa TVP, która dotychczas nie zauważała tego wydarzenia, podobnie jak ekipa PR Szczecin. Od lat świadomie bądź nie, pomijano fakt, że od wielu lat pierwsze wydarzenia związane z obchodami święta Niepodległości odbywają się na Prawobrzeżu.
   Nie trudno też było zauwazyc "chmarę" radnych RM i pana prezydenta, którzy przypomnieli sobie o obchodach, wszak za rok będzie już po wyborach samorządowych. Kampania ruszyła...
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.230.173.188). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.