Sukces chłopców z SP 37

26.06.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Wielki sukces chłopców z SP 37 w Szczecinie w finale krajowym w czwórboju lekkoatletycznym w Olecku

W dniach 9 i 10 czerwca na Stadionie Miejskim w Olecku (województwo warmińsko-mazurskie) rywalizowali mistrzowie województw w czwórboju lekkoatletycznym - sześcioosobowe drużyny dziewcząt i chłopców. Byli to przedstawiciele szkół podstawowych z całej Polski. W zawodach prawo startu miały zespoły szkolne, które zajęły I miejsce w zawodach wojewódzkich rocznika 2004 i młodsi. Województwo zachodniopomorskie godnie reprezentowała SP 37 w Szczecinie pod opieką trenera Roberta Wojtkowskiego.
O zwycięstwie zadecydowała klasyfikacja generalna, będąca sumą punktów zdobytych w biegu na 60 metrów, rzucie piłeczką palantową, skoku w dal lub wzwyż oraz w biegu długim. Dziewczęta biegły na 600 metrów, a chłopcy na 1000 m. Nagrodzeni zostali najlepsi startujący w poszczególnych konkurencjach jak i w klasyfikacji czwórbojowej. Wśród nich był Krzysztof Filisiński, który w biegu na 1000 m. osiągnął rezultat 3:02,75 - co dało mu brązowy medal, a cały zespół chłopców z SP 37 zdobył 4 miejsce w Polsce. Do brązowego medalu zabrakło im zaledwie 3 pkt.
Szkołę SP 37 w Szczecinie reprezentowali: Damian Drybczewski, Bartosz Hryń, Mateusz Kondracki, Krzysztof Filisiński, Szymon Wilczko, Piotr Ślęzak. Gratulujemy!

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.