Sukces Gm Nr 23

26.09.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

O dużym sukcesie mogą mówić uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum nr 23 ze Zdrojów, którzy popisali się w uniwersyteckich zmaganiach w Poznaniu.

Uczestniczyli oni w  Ogólnopolskim Festiwalu Nauk Przyrodniczych na Scenie "Science on Stage 7". W Festiwalu i konkursowych zmaganiach uczestniczyło prawie 300 uczniów i nauczycieli z ok 40 szkół z całej Polski. Konkurs organizowany był na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Celem Festiwalu jest popularyzacja nauk przyrodniczych i uatrakcyjnienie sposobów nauczania fizyki, biologii, chemii, astronomii i matematyki. Zespoły złożone z nauczycieli i uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów oceniane były w trzech kategoriach:

- demonstracje zjawisk,
- działania artystyczne związane z wymienionymi naukami (przedstawienia teatralne, kompozycje muzyczne, fotografie, rysunki, wiersze itp.),
- prezentacje multimedialne dotyczące osiągnięć nauk przyrodniczych i matematyki.

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Szczecinie (jako jedyny zespół ze Szczecina) zaprezentował na scenie demonstracje zjawisk dotyczących akustyki. Uczniowie Gimnazjum w składzie: Paulina Kuska (kl. III), Zuzanna Machnij (kl.III), Paulina Dziubak (kl.III), Konrad Żyła (kl.III), Ewa Jusiuk (kl.II), Sandra Gulbinowicz (kl.II), Nikola Lutz (kl.II) pod kierunkiem nauczycielki fizyki i muzyki z ZSnr 1, jak również czynnego członka Stowarzyszenia Klubu Naukowca, mgr Agaty Kuźbik oraz mgr Łukasza Wyki (prezesa Klubu Naukowca) zaprezentowali krótką opowieść o dźwiękach pt."W krainie dźwięków", która w lekkiej formie przekazała wiele informacji na temat akustyki. Nie zabrakło humoru i świetnie wytrenowanych eksperymentów, które przeprowadzili po mistrzowsku uczniowie. Spośród kilkudziesięciu zespół (szkół podstawowych, gimnazjów, liceów), to nasz zespół otrzymał nagrodę specjalną ufundowaną przez "JACEK LEGENDZIEWICZ JORDAN GROUP" w postaci vouchera na pobyt na wydłużony weekend w Krakowie, oraz uczestnictwo w "LEKCJI MATEMATYKI i FIZYKI w STARYM KRAKOWIE”, obejmujący nocleg i wyżywienie.

- Zostaliśmy poproszeni także o zaprezentowanie swojego pokazu podczas pobytu w Krakowie. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie zwłaszcza, że był to nasz debiut, a w jury zasiadali wybitni profesorowie nauk ścisłych – mówi Agata Kuźbik nauczyciel z ZS nr 1 oraz opiekunka grupy młodych fizyków. Nam pozostaje pogratulować sukcesu i życzyć dalszych osiągnięć w naukach przyrodniczych. 

Bel

Podziękowania dla pani Agaty Kuźbik za pomoc w przygotowaniu artykułu.


 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.192.48.196). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.