Strajk pewny

08.12.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Działając z upoważnienia załogi wyrażonego w referendum, podjęli decyzję.

Związki Zawodowe działające z Zakładach Mięsnych Animex Foods w dawnym Agryfie w Dąbiu, zadecydowali o terminie strajku ostrzegawczego. Jak poinformowali przedstawiciele związków w Agryfie, strajk odbędzie się 17 i 18 grudnia.
 
W referendum wzięło udział 78% z ponad 1500-osobowej załogi firmy. Aż 98% wyraziło wolę udziału w strajku. – Decyzja o jego przeprowadzeniu to wynik tegoż referendum – mówi jeden z działaczy związkowych. W tych dniach pracownicy przyjdą do pracy, ale jej nie podejmą.  
 
Podłożem konfliktu jest kompletny brak efektów wielomiesięcznych rozmów przedstawicieli załogi z zarządem firmy w sprawie podwyżek płac. Załoga domaga się 11% podwyżki, ale kierownictwo Agryfu mówi nie. Proponuje rozmowy po zamknięciu tegorocznego bilansu, na co nie przystaje załoga. – Rozmawiamy od stycznia także poprzez mediatora i negocjatora, żadnych efektów – mówią pracownicy. Mówią też, że praca w zakładach jest bardzo uciążliwa, w wilgoci, zimnie i przy ciągłym ruchu taśmy. Po wielu latach pracy na rękę pracownik fizyczny dostaje około 1900zł. Dlatego załoga żąda podwyżek.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.215.16.238). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook