Straciła kilkanaście tysięcy

12.01.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Jedna z mieszkanek Szczecina straciła sporą kwotę pieniędzy.

Wszystko przez naiwność, bo uwierzyła oszustom, że załatwią jej mieszkanie w nowych blokach TBS Prawobrzeże przy ulicy Koszarowej. Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie ostrzega przed oszustami. Próbują oni wyłudzać pieniądze w zamian za "załatwienie" mieszkania przy ul. Koszarowej w Dąbiu.
 
Powstały tu dwa nowe budynki, w których mieszkania są tylko na zamianę. Mogą je otrzymać najemcy TBS zdający zajmowany obecnie lokal i chcący poprawić sobie warunki mieszkaniowe. ZBiLK został poinformowany przez jedną z mieszkanek, że padła ofiarą naciągaczy. Oszuści wyłudzili od niej kilkanaście tysięcy złotych w zamian za prawo do lokalu. Pieniądze przelane na prywatne konto miały być zaliczką na opłacenie przyszłego czynszu i na wykup mieszkania.

W komunikacie wydanym przez ZBiLK czytamy, że jego pracownicy „nigdy nie załatwiają formalności poza siedzibą jednostki”. W informacji zaznacza się, że „mieszkania przy ul. Koszarowej oferowane będą tylko najemcom lokali komunalnych chcącym dokonać zamiany lokalu". Nadal trwa nabór wniosków. Można je składać w siedzibie Zarządu Budynków TBS przy ul. Mariackiej.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (100.28.0.143). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook