Stettiner Rechtes Oderufer

26.03.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Logo portalu www.prawobrzeze.eu l fot. www.prawobrzeze.eu

Portal Prawobrzeze.eu to bardzo ciekawa inicjatywa chcąca pokazać historyczny wygląd tej części Szczecina. Co ciekawe każdy mieszkaniec, będący w posiadaniu starych zdjęć, może tę stronę współtworzyć.

Celem twórców portalu www.prawobrzeze.eu jest fotograficzne przedstawienie historii Prawobrzeża. Do tego momentu udało się zdobyć bardzo dużo ciekawych zdjęć, na których możemy odnaleźć swoje aktualne miejsce zamieszkania, czy też zobaczyć co na tej części ziemi się znajdowało.

- Dopiero po II wojnie światowej nazwa „Rechtes Oderufer” zastąpiona została „Prawobrzeżem”. W kolejnych latach osiedla wchodzące w jego skład przechodziły kolejne przeobrażenia, a po poprzednich mieszkańcach skutecznie usuwano wszelkie ślady egzystencji. Niewiarygodnym faktem jest to, że istnieje więcej fotografii przedstawiających życie w Rechtes Oderufer przed 1945, niż po latach wojny - krótka notka historyczna, zamieszczona na portalu www.prawobrzeze.eu, która ma zachęcić wszystkich do podzielenia się swoimi starymi zdjęciami z Rechtes Oberufer. 

Wszyscy, którzy jeszcze nie odwiedzili tego portalu internetowego, a są w posiadaniu zdjęć przedstawiających historyczną część Prawobrzeża proszeni są o przesłanie fotografii na adres: galeria@prawobrzeze.nazwa.pl

 

Autor: Rafał Czajkowski

Galeria zdjęć

Logo portalu www.prawobrzeze.eu l fot. www.prawobrzeze.eu

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.194.255). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.