Sterta śmieci

02.05.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Wydobyciem sterty śmieci zakończyła się akcja Szlifowania Szmaragdu.

Z inicjatywy Centrum Nurkowego ponad dwudziestu amatorów nurkowania oczyszczało dno jeziora Szmaragdowe w Zdrojach. Ilość puszek, butelek, blach, kartonów, kubków, reklamówek i innych odpadów może przerażać. Na zdjęciu widać ogromną stertę z ponad setki worków, które wypełniły się wszystkim co nurkowie wydobyli z wody. Zebrane śmieci z jeziora i okolic zostały wywiezione przez specjalistyczną firmę. W ramach pikniku odbyła się wystawa zdjęć Izabeli Piątkowskiej, pokazująca najpiękniejsze zakątki Jeziora Szmaragdowego.

Jezioro Szmaragdowe należy do atrakcji przyrodniczych Szczecina i dbanie o otoczenie oraz czystość wód tego akwenu, jest zadaniem dla każdego pokolenia. Niecka wyrobiska kopalni kredy w sposób naturalny wypełniła się wodą, która od rozpuszczonego w wodzie wapnia przybrała szmaragdowy kolor. Już przed wojną Szmaragdowe było odwiedzane przez mieszkańców i turystów. Nie inaczej jest i teraz, ale pozostawiamy po sobie taką ilość śmieci i odpadów, że trzeba dodatkowo organizować akcję sprzątania bo wkrótce śmieci zasypały by dosłownie całą okolicę jeziora.

Akcja oczyszczania jeziora miała charakter rodzinnego festynu. Dzieci mogły się wyszaleć na dmuchanym zamczysku, obejrzeć wóz strażacki, który kusił podnośnikiem, a dorośli mogli za pomoc w sprzątaniu otoczenia napić się gorącej kawy lub zjeść grochówkę. Organizatorami akcji byli; Centrum Nurkowe Born2dive i Urząd Miejski w Szczecinie.

EL

Na jednym ze zdjęć akcja wydobycia beczek z dna jeziora, jaka miała miejsce w styczniu.

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.238.116.201). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.