Start SBO

27.09.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Od piątku 28 września do piątku 12 października 2018 r. potrwa głosowanie na projekty, które zostały zakwalifikowane na listę do głosowania Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2019.

W tym roku można wybierać spośród 111 projektów. W tym roku mieszkańcy złożyli 173 projekty. Pozytywnie ocenionych zostało 111,  18 wycofanych przez autorów, odrzuconych z powodów formalnych 17, a odrzuconych po ocenie merytorycznej 27.września i potrwa do piątku 12 października 2018.

Jak głosować – krok po kroku

W głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Podział jest prosty: karty do głosowania podzielone są na te dla osób do 16 roku życia (które są poszerzone o rubrykę zgody rodzica, opiekuna na udział w głosowaniu) oraz te powyżej 16 roku życia. Wszystkie głosy przysługujące mieszkańcowi uprawnionemu do głosowania należy oddać

w jednorazowym głosowaniu.

Kto? Gdzie?

Głosowanie będzie odbywało się na stronie www.sbo.szczecin.eu

W celu weryfikacji, a zarazem uwiarygodnienia naszego głosu konieczne będzie podanie imienia i nazwiska, numeru PESEL, telefonu komórkowego oraz imienia matki.

Uwaga! W elektronicznej karcie do głosowania w rubryce „numer telefonu komórkowego” ten sam numer telefonu można użyć maksymalnie 5 razy. W głosowaniu można oddać maksymalnie 3 głosy: 1 na projekt ogólnomiejski, 1 na dowolny projekt dzielnicowy duży i 1 na dowolny projekt dzielnicowy mały.  W każdej kategorii jest również możliwość nieoddawania głosu wcale, więc np. jeśli zależy nam na oddaniu głosu na projekt ogólnomiejski, a nie chcemy głosować na pozostałe wystarczy zaznaczyć przy projektach dzielnicowe duże/małe przycisk „brak głosu”.

W tym roku kolejność projektów na kartach do głosowania wygląda tak:

1.      Projekty dzielnicowe duże (Północ, Zachód, Prawobrzeże, Śródmieście),

2.      Projekty ogólnomiejskie,

3.      Projekty dzielnicowe małe (Prawobrzeże, Północ, Śródmieście, Zachód).

Po dokonaniu wyboru i zatwierdzeniu go, na podany numer telefonu zostanie przesłany kod weryfikacyjny, który należy wpisać w odpowiednim polu, by zakończyć głosowanie.

 

Gdzie głosować?

Głosować można za pośrednictwem Internetu na stronie www.sbo.szczecin.eu :

samodzielnie, również w wybranych punktach, gdzie w wyznaczonych godzinach zostaną udostępnione komputery dla mieszkańców (rady osiedla, centra handlowe, organizacje pozarządowe) z pomocą pracownika Urzędu Miasta - w 5 wyznaczonych punktach lub BUDŻETObusie.

 

Dla osób zainteresowanych w 4 punktach stacjonarnych (Urząd Miasta Szczecin - pl. Armii Krajowej 1, filia urzędu na Prawobrzeżu - ul. Rydla39/40, Miejska Biblioteka Publiczna nr 25- ul. Ku Słońcu 76, DK Klub Skolwin- ul. Stołczyńska 163), centrach handlowych (w wyznaczonych dniach i godzinach) i BUDŻETObusie  będą udostępnione formularze papierowe, które po zakończeniu głosowania zostaną wprowadzone, przez osoby upoważnione, do systemu elektronicznego.

UWAGA. Osoby, które: nie posiadają zameldowania, ale mieszkają w Szczecinie, nie posiadają zameldowania, ale mieszkają i studiują na terenie miasta lub nie posiadają zameldowania, ale mieszkają i uczęszczają do szkół na terenie miasta - mogą głosować WYŁĄCZNIE w 4 punktach stacjonarnych (Urząd Miasta Szczecin (pl. Armii Krajowej 1), filia urzędu na Prawobrzeżu (ul. Rydla39/40), MBP nr 25 (ul. Ku Słońcu 76), DK Klub Skolwin (ul. Stołczyńska 163) centrach handlowych (w wyznaczonych dniach i godzinach)  lub BUDŻETObusie. Weryfikacja uprawnienia do głosowania w tych miejscach będzie przeprowadzana przez pracownika urzędu na podstawie dokumentu tożsamości.

Szczegółowy harmonogram działań, miejsc do głosowania, trasa BUDŻETObusa, oraz szczegółowe informacje na temat SBO 2019 dostępne będą na stronie www.sbo.szczecin.eu

Uwaga! Jedna osoba może głosować tylko raz!

 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.99.209). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook