Stanowisko nie załatwia sprawy

20.06.2019, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Sprawa przejazdu przez centrum Dąbia coraz więskszej ilości aut – w tym ciężarówek, powoduje coraz silniejsze niezadowolenie mieszkańców.

Ogromny ruch pojazdów generuje wzrost hału, znaczne niebezpieczeństwo wzrostu wypadków oraz degradację domów przy przelotowych ulicach. – Nawet w nocy nie ma odpoczynku od kawalkady aut, które stadami jadą wtedy na prom do Świnoujścia – mówi jedna z mieszkanek ulicy Goleniowskiej. Nie można otworzyć okna bo hałas i kurz nie dają wypocząc. Trzeba może zronbić tak jak mieszkańcy Lubczyńskiej, którzy przez trzy godziny blokowali przejazd tą ulicą, wymuszając na urzędzie miejskim decyzję o naprawach i modernizacji tej ulicy – dodaje rozmówczyni. W trybie pilnym na najbliższą sesję RM wprowadzono korekty w budżecie proponując remont Lubczyńskiej i budowę oświetlenia, którego w perspektywie do 2023 roku w ogóle miasto nie przewidywało.

Ponad rok temu miasto zawnioskowało do GDDKiA, o otwarciu zamkniętego od kilku lat zjazdu z S3 w ulicę Goleniowską. Warunkiem zgody na takie otwarcie była obietnica ustawienia znaku zakazującego skrętu do Dąbia pojazdów o masie większej niż 3,5 tony. Taki znak stanął – i nadal stoi, ale nikt nie egzekwuje łamania tego zakazu. Zdarza się, że mimo zakazu, na Dąbie skręcają ogromne ciężarówki i cysterny, bezkarnie łamiąc zakaz. Miejscowa rada osiedla powinna więc szukać sposobu wymuszenia na służbach mundurowych kontroli przestrzegania zakazu, jak i karania łamiących go. Cóż z tego, że w komunikacie wydanym przez tę radę czytamy: „W ostatnim czasie nasilenie ruchu i przepustowość na naszym osiedlu jest dla nas wszystkich bardzo uciążliwa”, skoro nadal nic nie mówi się o wzmożeniu działań policji. Można pominąć wyjątkowo nieszczęśliwe sformułowanie, które kłóci się z poprawną polszczyzną, ale z tego „stanowiska” dosłownie nic nie wynika! Mieszkańcy chcieliby raczej poznać rzeczywiste działania i propozycje jak ukrócić choćby łamanie zakazu przez kierowców cięzrówek, niź sformułowanie jak wyżej…

Firma Energopol już zaczęłą asfaltowanie wyłączonego z ruchu odcinka A6, i prace mają się zakończyć do połowy lipca. Może udostępnienie dwóch pasów ruchu w kierunku Goleniowa „zdejmie” część ruchu i w Dąbiu zrobi się nieco luźniej? Jednak na razie Dąbie stoi w korkach, a dojazd komunikacją miejską oznacza spóźnione kursy.  

EL

 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (100.26.196.222). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.