Sprzątali świat

20.09.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Za nami doroczna akcja „Sprzątnie świata”.

Znowu udało się posprzątać kawałek świata, który kotoś inny zaśmiecił. Młodzież z Zespołu Szkół nr 2 przy ulicy Portowej tym razem sprzątała okolice parkingu Lidla i garażowiska przy ulicy Dziennikarskiej. Ilość śmieci jakie tu znaleźli przerosła najśmielsze wyobrażenia!
 
- Dzięki Radzie Osiedla Dąbie, która załatwiła nam nieodpłatnie worki na śmieci, udało się zebrać tyle odpadów, że każdy z ponad 30 dużych worków zapełnił się śmieciami – mówi Wioletta Niedostatkiewicz koordynator akcji z ramienia ZS nr 2. Worki czekają teraz na wywiezienie. – Nasza rada co roku przystępuje do tej akcji choćby poprzez załatwienie potrzebnych worków, bo widzimy jak bardzo jest zanieczyszczony nasz świat – mówi Alina Kordowska przewodnicząca RO.
 
Tegoroczna akcja Sprzątanie świata przebiegała w dwóch częściach. Pierwsza odbyła się w kwietniu i relację z niej zamieszczaliśmy na naszych łamach. Druga część tradycyjnie ma miejsce w ostatni weekend września. Teraz młodzi ludzie wrażliwi na panujący wokół bałagan i nieporządek wzięli się za „bezpańskie” tereny pomiędzy ulicą Chorwacką a Portową, i na terenie blaszanych garaży. Zdumiała ich ilość śmieci, w tym drugim przypadku głównie butelek. – Tu chyba całe Prawobrzeże przychodzi się alkoholizować bo tyle jest butelek po piwie i alkoholu – mówiła młodzież sprzątająca pozostałości po pijakach.
 
Podobnie jak w kwietniu, młodzież znowu posprzątała kawałek świata w nadziei, że choć przez jakiś czas będzie czysto. Dziękując im za to, trzeba też podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu akcji. MPO otrzymuje podziękowanie za użyczenie worków na odpady.
 
EL
  

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.192.48.196). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.