Sprzątaj po swoim psie

02.05.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Prawo stanowi, iż każdy właściciel psa ma obowiązek sprzątania po swoim czworonogu. Miasto stara się w tym pomagać, rozdając specjalne zestawy do uprzątania odchodów.

Pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska wraz ze strażnikami miejskimi przeprowadzają kampanię „Szczecin Miastem czystej zieleni – posprzątaj po swoim psie”. Akcja skierowana jest do szczecińskich przedszkoli. Dzieci będą oglądać prezentację multimedialną, która zapoznaje je z problematyką utrzymania czystości w mieście oraz podjętymi działaniami ułatwiającymi utrzymanie czystości.

Warto zaznaczyć, iż Zakład Usług Komunalnych w Szczecinie zakupił blisko 200 tysięcy zestawów higienicznych przeznaczonych do sprzątania po czworonogach.  Zapasy Zakładu Usług Komunalnych uzupełni 75 tysięcy sztuk specjalnych foliowych worków na psie odchody oraz 108 tysięcy zestawów złożonych z papierowej torby oraz łopatki. Wszystkie za darmo udostępnione będą mieszkańcom. Dwa razy w tygodniu znajdą się w 55 dystrybutorach na zestawy higieniczne

Na koniec trzeba dodać, że za nieposprzątanie po swoim czworonogu grozi nam mandat w wysokości od 20 do 500 zł. Takie właśnie kwoty przewiduje taryfikator za zaśmiecanie miejsc publicznych.

 

Przemysław Sierakowski

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.194.255). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.