Śpiewem sławią Pana

27.09.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Dwudziestolecie działalności obchodzi najstarszy na Prawobrzeżu Chór Cantate Deo z Dąbia.

Założycielką była nieżyjąca już pani Elżbieta Siupa, a po jej odejściu dzieło kontynuuje z powodzeniem pan Paweł Cichosz. Jest on kierownikiem i dyrygentem chóru. Z okazji Jubileuszu w murach dąbskiej świątyni Chór dał koncert pieśni. Kilkaset osób usłyszało pieśni sakralne, narodowe, patriotyczne i popularne.
 
Chór koncertuje przy różnych okazjach np. z okazji Dnia Niepodległości czy Dnia Konstytucji 3 Maja . Uświetnia też msze święte, a szeroki repertuar pozwala oprawić muzycznie każde ważne wydarzenie i uroczystość. W chórze śpiewa 25 osób, które reprezentują różne zawody. Są też ludzie w wieku emerytalnym, którzy śpiewm chwalą Boga. – Naszą sentencją są ałowa Jana Sebastiana Bacha, że celem i sensem wszelkiej muzyki jest głoszenie Chwały Bożej i oczyszczenie duszy - mówi Paweł Cichosz dyrygent.
 
Po wysłuchaniu koncertu zebrani gromkimi brawami podziękowali za wykonanie kilkunastu pieśni. Ksiądz dziekan kanonik Kazimierz Piasecki dziękował za występ i zyczył dalszych sukcesów. My przyłączamy się do tych serdeczności i gratulujemy, po pierwsze Jubileuszu, a po drugie zgranych głosów. ©
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.215.16.238). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook