Spawy do poprawki

01.12.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Niemal przez tydzień specjalna ekipa lustrowała krok po kroku wszystkie spawy łączące szyny na trasie SST.

Kontrolą objęto czterokilometrowy odcinek z Basenu Górniczego do pętli Turkusowa. Sprawdzono wszystkie spawy w łącznej liczbie 951. Już wiadomo, że część z nich musi być pospawna na nowo i to zaledwie po trzech miesiącach eksplotacji torowiska. Od chwili pęknięcia spawu przy wjeździe na Most Pionierów, na całej trasie ze względów bezpieczeństwa obowiązuje ograniczenie prędkości jazdy tramwajów 40km/h.

Z informacji rzeczniczki firmy Strabag – głównego wykonawcy SST wynika, że około 3% spawów musi być poprawiona. Będą one na nowo wykonane metodą spawania elektrycznego elektrodami. Po wykonaniu spawu zostanie on poddany ekeprtyzie by fachowcy stwierdzili poprawność. Nadal jednak nie ma odpowiedzi na pytanie, dlaczego zaledwie po trzech miesiącach całkowicie puścił spaw na Moście Pionierów. Ekspertyza ma wykazać co było tego przyczyną.

Naprawy spawów będą prowadzone w godzinach nocnych i nie będą mieć wpływu na punktualnośc kursowania tramwajów. Planuje się, że zajmie to kilka dni, a właściwie nocy.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.