Sobota na lotnisku

06.08.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W sobotę 9 sierpnia zapraszamy na Piknik Lotniczy w Dąbiu.

Fani lotnictwa będą mogli wziąć udział w jedynej imprezie lotniczej w Szczecinie. Na terenie Aeroklubu Szczecińskiego przy ul. Przestrzennej 10 odbędzie się III Szczeciński Piknik Lotniczy.
 
Tegoroczną odsłonę Pikniku uatrakcyjnią akrobacje lotnicze w wykonaniu polskich i zagranicznych pilotów. Jeszcze wyższy poziom adrenaliny, zagwarantują skoki spadochronowe w wykonaniu skoczków należących do szczecińskiej sekcji spadochronowej Aeroklubu. Znajdzie się też coś dla śmiałków, którzy nie boją się ryzyka – każda chętna osoba będzie mogła wziąć udział w lotach widokowych nad miastem.
 
Początek Pikniku od godz. 10.00
 
PROGRAM CZĘŚCI LOTNICZEJ:
trening w akrobacji na samolocie Extra; prezentacje statyczne i dynamiczne samolotów będących własnością Aeroklubu, jego członków oraz gości, którzy przylecą z Polski i zagranicy,
a wśród nich: samoloty ultralekkie, wiatrakowiec, prezentacja śmigłowca ultralekkiego YOYO, historyczny samolot CSS 13 w locie holującym równie historyczny szybowiec Mucha, prezentacja holu szybowca za samolotem oraz za wyciągarką; prezentacje statyczne i dynamiczne motolotni i paralotni, również w systemie tandem; prezentacja modeli latających, w tym pokaz akrobacji modeli samolotów o 3 metrowej rozpiętości skrzydeł; skoki spadochronowe; akrobacja na szybowcu; możliwość przelotu samolotem nad Szczecinem.
Na stoiskach miłośnicy lotnictwa zaopatrzą się w gadżety i koszulki z różnymi nadrukami. Przez cały dzień szczecinianie mogą liczyć na muzyczne niespodzianki oraz spróbować pysznych dań z grilla.
Dla najmłodszych przewidziano mnóstwo atrakcji, m.in. dmuchane zabawki, eurobungee, stoiska ze słodyczami oraz warsztaty małych cukierników, stoiska
z latawcami i pokazy z użyciem najnowszych modeli.
 
W trakcie Pikniku, odwiedzający będą mogli również posłuchać młodych i zdolnych wykonawców w ramach konkursu „Młoda Nuta”.
 
WSTĘP WOLNY 
EL
 
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.145.108). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.