Ślubowanie z przejęciem

10.10.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

To ważny dzień dla całej społeczności Szkoły Katolickiej - dawnej SP nr 49 w Podjuchach.

W sposób szczególny – co zresztą było wyraźnie widać, przeżywali go uczniowie klas pierwszych tej szkoły. Tuż przed Dniem Nauczyciela 42 pierwszaków złożyło uroczyste ślubowanie i zostało pasowanych na uczniów. W tym uroczystym wydarzeniu wzięła udział dyrekcja i nauczyciele oraz księża z miejscowej parafii.
 
Po mszy świętej, uczniowie zgromadzili się w szkolnej auli, gdzie po odśpiewaniu hymnu narodowego (równo, głośno i kilka zwrotek!), odbyło się ślubowanie. Pani dyrektor Bożena Lipiec za pomocą ogromnych rozmiarów pióra pasowała każdego na ucznia tej szkoły. Pierwszaki obiecały „być radością dla Pana Boga i rodziców, oraz pilnie uczyć się by mądrością stawać się dobrym człowiekiem”. Na dowód złożonego ślubowania każdy z uczniów otrzymał stosowny certyfikat i znaczek z własnym imieniem potwierdzający, że jest uczniem Katolickiej Szkoły Podstawowej w Podjuchach.
 
Jednak chyba największą radością dla dziewcząt i chłopców świeżo pasowanych uczniów Szkoły Podstawowej, były ogromne „rogi obfitości” czyli torby wypełnione słodkościami. Otrzymał je każdy ze składających ślubowanie. Było ono przeżyciem nie tylko dla dzieci, ale chyba jeszcze bardziej dla rodziców, którzy starali się uwiecznić każdy z elementów uroczystości. Ważne, że i nam to się także udało co w postaci galerii zdjęć prezentujemy.
 
Przejętym uroczystością młodym ludziom życzymy samych dobrych wyników w nauce, pomocy we wszystkim Opatrzności i życzliwości dorosłych, których będziecie spotykać na swojej życiowej drodze.  
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.151.124). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.