Skandal z SBO

06.11.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Tego się nikt nie spodziewał, że sprawą głosowania na SBO zajmie się policja, a być może i prokurator!

Już wiadomo – co wykryto za pomocą systemu PESEL, że na kartach do głosowania w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim znalazły się głosy osób zmarłych. Są też przecieki, że podobno jedna osoba w ciągu godziny oddała głosy przez Internet w imieniu niemal 200 osób! Sprawia to, że wiarygodność głosowania pozostawia wiele do życzenia. Najdziwniejsze jest np. w przypadku Prawobrzeża to, że jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, wygrał projekt budowy boiska na jednym z najmniejszych osiedli Prawobrzeża! Nie podajemy lokalizacji, gdyż nie ma jeszcze oficjalnych wyników głosowania na projekty dzielnicowe.
 
W tegorocznym rozdaniu, w głosowaniu na Szczeciński Budżet Obywatelski wzięło udział więcej osób niż rok temu. Głosowało prawie 50 tysięcy osób. Do podziału było 5mln złotych na projekty zgłoszone w ramach SBO na 2015 rok.
 
Oprócz martwych dusz wykrytych na formularzach, urzędnicy magistratu stwierdzili także, że w głosowaniu wzięło udział ponad 400 nieuprawnionych osób. - Policja o tej sprawie już została powiadomiona - poinformował Łukasz Kolasa z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Szczecinie. To samo źródło uważa, że nieważne głosy mogły zaważyć na wynikach plebiscytu w poszczególnych dzielnicach miasta. Dlatego urzędnicy na razie nie informują, jakie projekty zwyciężyły w głosowaniach w konkretnych osiedlach.

Możemy natomiast podać, że w głosowaniu ogólnomiejskim najwięcej głosów zyskały dwa projekty: modernizacja schroniska dla bezdomnych zwierząt – koszt tej inwestycji to 320 tysięcy złotych, oraz budowa 20 nowych ścieżek rowerowych w Szczecinie. Mają objąć śródmieście i Niebuszowa, a ich koszt to 700tys. zł.
 
Głosy do SBO zbierano między innymi w trakcie imprez sportowych i festynów. 
 
EL


 
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.142.143). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.