Sing

04.01.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W tym tygodniu polską premierę ma długo oczekiwana animacja studia Illumination Entertainment, na którą z pewnością czekali nie tylko najmłodsi widzowie. Sing to widowiskowa produkcja zawierająca wszystko to, za co kochamy najlepsze animacje, czyli perfekcję estetyczną, barwne i żywe postaci oraz porywającą historię. W tym wypadku jest tego więcej niż zazwyczaj, nawet słynne Minionki nie mogą się równać z tą fabułą, gdyż tym razem chodzi o konkurs śpiewania, a głosów zwierzęcym postaciom udzielili najlepsi artyści.

Akcja toczy się w mieście, w którym żyją ze sobą wszelkie gatunki zwierząt. Głównym bohaterem jest Buster Moon, uroczy miś koala, który próbuje uratować swój ukochany teatr rewiowy przed totalnym bankructwem. W przebłysku olśnienia Buster wpada na pomysł zorganizowania widowiska, które będzie podobającym się wszystkim pewniakiem, czyli konkursem piosenki dla amatorów. A że jego leciwa sekretarka dodaje na plakatach przypadkiem kilka zer do obiecanej nagrody, na przesłuchaniach rzeczywiście zjawiają się tłumu. Spośród zalewu zwierząt niczym z arki Noego zostaje wytypowana grupa bardzo utalentowanych wokalistów, a każdy z nich ma swoją osobistą historię, jakiś dylemat, z którym będzie musiał sobie poradzić. Czy pięknie śpiewający goryl, zadziorny jeżozwierz, charyzmatyczny szczur i nieśmiała słonica wystarczą by teatr Bustera przetrwał? O tym już każdy sam przekona się w kinie.

Nawet jeśli ktoś nie śledzi na bieżąco wszystkich muzycznych show w telewizji, gwarantujemy, że konkursowi w Sing warto poświecić uwagę. Do ścieżki dźwiękowej tej produkcji wybrano tylko największe hity, całość wypada bardzo dynamicznie i jest tak dobrze zaśpiewana, że po wyjściu z kina żałuje się, że animowane zwierzaki nie zaśpiewały czegoś jeszcze i to w całości, a nie we fragmentach. W dodatku każda z postaci to prawdziwa osobowość, do której można się przywiązać lub z nią utożsamić (zwierzaki są śmieszne i wzruszające, każde na swój sposób). Wielkim plusem Sing jest też oczywiście wybór osób podkładających głosy pod zwierzaki. W wersji oryginalnej występują na przykład Mathew McConaughey, Reese Witherspoon i Scarlett Johansson, a w polskim wydaniu usłyszymy m.in. Marcina Dorocińskiego, Małgorzatę Sochę, Ewę Farnę i Jarosława Boberka.
 
Więcej recenzji przeczytasz na www.szczere-recenzje.pl
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.149.205). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook