Sezon tuż, tuż

27.05.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Na razie jest cisza i spokój, tylko krzykliwe mewy oznajmiają, że są tu obecne.

Na Prawobrzeżu mamy dwa oficjalne kąpieliska miejskie. Jedno z nich to Dziewoklicz przy Autostradzie Poznańskiej, a drugie to Kąpielisko Dąbie przy ulicy Żaglowej. Na obu trwają końcowe prace związane z przygotowaniem obiektów do sezonu kąpieliskowego. Ten formalnie ma się rozpocząć 15 czerwca, choć już za cztery dni w Polsce znowu mają zapanować iście letnie temperatury. Woda jest jednak jeszcze zbyt chłodna, ale amatorów zimnych kąpieli nie brakuje.

Na Kąpielsku Dąbie odnawiane są szatnie, toalety i całe wyposażenie. – W tym roku nie przybędzie nowych urządzeń zabawowych, choć wszystkie istniejące zostały już odświeżone i czekają na chętnych wypoczynku na miejskiej plaży w Dąbiu – mówi Andrzej Kus rzecznik prasowy ZUK. Plaża jest wysprzątana, wkrótce na pomoście pojawią się deski, a najbardziej w oczy rzuca się naprawdę czysta woda. To stała tendencja i z roku na rok jest coraz lepiej. 

Na kąpielisku Dziewokilicz praktycznie powstała nowa plaża. – Na życzenie mieszkańców nawieźliśmy świeżego piasku i usypaliśmy niemal stumetrową plażę – mówi Andrzej Kus. Kąpielisko ma też dwa boiska do gry w piłkę, a dzieci zadowolą się plenerowymi urządzeniami do zabaw.

Ceny biletów wstępu pozostały na ubiegłorocznym poziomie i wynoszą 3zł za bilet normalny oraz połowę tej kwoty za bilet ulgowy. Kąpieliska są gotowe, czekamy jedynie na słońce.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.233.242.67). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook