Sezon rozpoczęty

11.05.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Uroczystym podniesieniem bandery rozpoczęto tegoroczny sezon żeglarski.

Na placu apelowym Centrum Żeglarskiego przy ulicy Przestrzennej, mimo nienajlepszej pogody, stawiło się sporo ludzi, którzy tęskniąc za łopotem żagli na wietrze, czekali na rozpoczęcie sezonu. W uroczystości otwarcia sezonu zeglarskiego uczestniczył prezes Zachodniopomorskiego Ookręgowego Związku Żeglarskiego dr Zbigniew Zalewski. Oprócz oficjalnego otwarcia odbyły się też Regaty Wiosenne w klasie Laser oraz Optimist, Regaty Rozpoczęcia Sezonu w kategoriach dziewcząt i chłopców z centrowej szkółki żeglarskiej, a także – tradycyjne już, Eliminacje do Mistrzostw Polski modeli jachtów w klasie F5E. Było też ognisko i pieczenie kiełbasek. 

Rozpoczęty właśnie sezon upłynie pod znakiem szkoleń dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Będą organizowane atrakcyjne rejsy i obozy żeglarskie. Jak poinformowała Weronika Bulicz z Centrum Żeglarskiego, stale rośnie wśród dzieci i młodzieży zainteresowanie uprawianiem żeglarstwa, a CŻ odpowiada na to organizując różne kursy, szkolenia, regaty i obozy, a także dalsze rejsy.  

Sporo szczecinian ma już własne żaglówki i jachty, ale by bezpiecznie nimi pływać po większych akwench, potrzebne jest przeszkolenie. Właśnie w Centrum Żeglarskim można to uczynić i zdobyć patent żeglarski. Na rozpoczęty sezon życzmy Wam bezpiecznych wiatrów i minimum stopy wody pod kilem.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.236.134.129). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.