Seria pożarów na Prawobrzeżu

10.04.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Czy znajdzie się osoba odpowiedzialna za pożary na Prawobrzeżu? l fot. www.superwiadomosci24.pl

Po opadnięciu resztek śniegu Straż Pożarna niestety musiała wkroczyć do akcji. Pożary zanotowano w okolicach ulicy Botanicznej i Maciejowickiej oraz na ogródkach działkowych na Osiedlu Kasztanowym.

Pierwszy wybuch pożaru miał miejsce w okolicach ulic Botanicznej i Maciejowickiej. Tam, prawdopodobnie po czyimś bezmyślnym zachowaniu, zaczęły płonąć wysokie trawy oraz krzaki. Na szczęście wysokim kunsztem wykazali się strażacy, którzy nie dopuścili do rozprzestrzenienia się ognia, szybko opanowując żywioł.

Znacznie tragiczniejszy w skutkach miał miejsce pożar na ogródkach działkowych na Osiedlu Kasztanowym. Późnym wieczorem, w tamtym rejonie Szczecina paliły się dwie drewniane altanki. Jednak to nie był koniec walki z żywiołem tej nocy. Trzy godziny później, na te same ogrody działkowe, wezwana została straż pożarna, która tym razem musiała ugasić dwie drewniane altanki oraz jedną murowaną. Policja szacuje, że w pierwszym przypadku straty wynoszą około czterech tysięcy złotych, w drugim zaś około ośmiu.

 

Autor: Rafał Czajkowski

Galeria zdjęć

Czy znajdzie się osoba odpowiedzialna za pożary na Prawobrzeżu? l fot. www.superwiadomosci24.pl

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.189.51). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook