Seniorzy docenieni

19.11.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Jesienne osiedlowe spotkanie seniorów, po raz 18. odbyło się w Podjuchach.

To cykliczne spotkanie z tymi, którzy swoją młodość, siły i pracę oddali dla tego osiedla. W sali gimnastycznej SP nr 12 spotkało się niemal 200 osób, którzy zaproszeni przez miejscową Radę Osiedla przybyli na Dzień Seniora, który tradycyjnie jest świętowany w Podjuchach w listopadzie. Spotkanie miało bardzo podniosłą oprawę, gdyż najpierw przekazono seniorom życzenia, a następnie młody bardzo dobrze zapowidajacy się wokalista Michał Komorek zaprezentował swoje umiejętności. Wykonana przez niego (bez mikrofonu) aria Don Giovaniego porwała zebranych. Następnie Michał zaśpiewał tytułową piosenkę z Czterdziestolatka, a na koniec Mietka Szcześniaka piosenkę, że tu na Ziemi jst Niebo. Michał jest mieszkańcem Podjuch co dodatkowo wywołało brawa.
 
Następnie Chór Kombatant pod dyrekcją pani Marii Białkowskiej – Dublasiewicz, wykonał pieśni Legionowe i patriotyczne. Powszechnie znane były śpiewane razem z Chórem. Spotkanie stało się okazją do wspomnień i podziękowań za wszystko co dzięki życiu i pracy seniorów udało się zrobić i na zawsze wpisać w osiedlowy krajobraz. Kawa i dobre cisto były dodatkiem do znakomitej atmosfery i dobrego humoru.
 
W Podjuchach od wielu lat działa Klub Seniora, który ma na swym koncie szereg niebanalnych działań i inicjatyw. Obecnie z ramienia miejscowej Rady Osiedla opiekę nad Klubem sprawuje pani Jadwiga Biźnia. Osiemnaste spotkanie seniorów w ramach osiedlowego Dnia Seniora przygotowali członkowie RO Podjuchy przy wsparciu SP nr 12. Pozostaje pogratulować serdecznej atmosfery i wspomnień, które do kolejnego spotkania będą przechowywanie w pamięci zadowolonych seniorów. 
 
Bel
  
 
  

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.99.209). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook