Seniorze poćwicz brzuszki

26.10.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Nowe siłownie plenerowe stanęły na Prawobrzeżu.

Mieszkańcy Podjuch, Płoni i Dąbia mogą w trakcie spaceru poćwiczyć dla poprawy kondycji i samopoczucia. Tym razem ich wyposażenie wskazuje bardziej na potrzeby seniorów. Wśród różnego wyposażenia są przyrządy do wyciskania na siedząco, wahadła, biegacze, orbitreki, koła tai chi, masażery, stepery, twistery, rowery, prasy nożne, czyli urządzenia, z których będą mogli korzystać szczecinianie, głównie osoby w nazwijmy to w "kwiecie wieku".

Zakład Usług Komunalnych pobudował kilka nowych siłowni pod chmurką. Urządzenia do ćwiczeń fizycznych stanęły też po lewej stronie Odry m.in. w Parku Arkońskim, Parku Kornasa, przy ulicy Derdowskiego i w parku przy ul. Bogumińskiej. Na Prawobrzeżu siłownie pobudowano na zieleńcach przy ulicach: Smoczej (Podjuchy), Weteranów (Dąbie). – Ogólny koszt to 246 tysięcy złotych - informuje Andrzej Kus z ZUK. Po ustawionych kilka lat temu siłowniach ogólnodostępnych, to kolejne siłownie, które w ostatnich miesiącach powstały w Szczecinie.
 
Nieco wcześniej oddano siłownie ptrzy ulicy Kołbackiej w Płoni. Na naszych zdjęciach siłownia przy ulicy Weteranów. Tu wzdłuż ścieżki pieszo – rowerowej nad Płonią stanęły urządzenia, które zachęcają do ćwiczeń.

EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.192.48.196). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.