Ściana odzyska blask

04.08.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Kilka artykułów i zdecydowana postawa Rady Osiedla Dąbie sprawiły, że nie będzie skandalu.

Sąsiadująca z nowo budowanym boiskiem przy SP nr 23 ściana, będzie odnowiona. Jaki jest jej stan, obrazują fotografie, a jakby wygladała przy oddawaniu do użytku nowego boiska, nie trudno sobie wyobrazić. To dlatego miejscowa Rada Osiedla wystąpiła do TBS Prawobrzeże z prośbą o odnowienie zagrzybionej ściany.
 
Pismo jakie przyszło w opdowiedzi nie pzostawiało nadziei na pozytywne załatwienie prośby. TBS tłumaczył się brakiem pieniędzy na ten cel. Jednak doszło do spotkania wykonawcy robót, RO Dąbie i prezesa TBS Prawobrzeże z prezydentem Piotrem Myncem, na którym padła deklaracja, że TBS jednak odnowi ścianę. Na wysokości mieszkń ściana zostanie ocieplona, a dalej całkowicie odnowiona. TBS jest zarządcą tej nieruchomości.
 
Okazało się, że TBS znalazło pieniądze w wyniku oszczędności na niektórych inwestycjach remontowo – modernizacyjnych i przeznaczy je na remont ściany. Tym samym ściana nie popsuje widoku nowego boiska. Jego budowa idzie z godnie z planem, choć wykonawca natrafił na kolejne niespodzianki pod ziemią. Aktualnie wywożony jest stary podkład pod byłym boiskiem i na razie przy szkole zieje głęboka na metr dziura w ziemi. Do końca października powstanie tu boisko do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki oraz plac niewielki zabaw.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.158.223). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook