SST z przeszkodami

26.06.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Budowa linii tramwajowej do pętli Turkusowa na osiedlu Słonecznym postępuje zgodnie z planem, ale pojawiły się przeszkody.

Oprócz wielokrotnie opisywanej willi Grunebegra, którą należy przesunąć kilkadziesiąt metrów. Przed nasypem kolejowym na wysokości ulicy Jaśminowej pojawiła się inna poważna przeszkoda.

Tu ekipy budowlane natrafiły na zlokalizowany zaledwie półtora metra pod ziemią… rurociąg magistrali miedwiańskiej. To nie byle jaki rurociąg bo o przekroju 1,2m! ZWiK potwierdza, że to magistrala zaopatrująca miasto w wodę, którą ekipy budujące tramwaj będą musiały przełożyć na odcinku około 50 metrów. Prace nie powinny wstrzymać dostawy wody do okolicznych domów, gdyż są tu możliwości dostarczania wody z innego kierunku. Nie jest jeszcze określony termin rozpoczęcia robót w tym rejonie. Trzeba też wykonać drobny wykop, ułożyć kanalizację i przekierować nią wody niewielkiego strumyka, który tu płynie. 

Największym wyzwaniem jest jednak przewiezienie bryły willi. Wykonawca potwierdza, że jest już od połowy czerwca gotowy do wykonania tych prac, ale decyzje zapadną dosłownie w ciągu kilku najbliższych dni. Pozwolenie na wykonanie tego zadania kończy się w marcu 2015 roku. Oprócz zawalidrogi w postaci starego budynku, są też instalacje, których nie było na planach.  

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (18.204.227.34). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook