SALPS - sezon 2014/2015 rozpoczęty

05.11.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

15 października 2014 roku odbył się mecz drużyny Akademia Siatkówki UKS Bukowe 29 przeciwko UKS Pomorzanie w Siatkarskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej.

             Było to pierwsze sprawdzenie umiejętności naszych siatkarek w sezonie 2014/2015. Dziewczyny prezentowały się dobrze, chociaż niestety to gospodynie zabrały komplet trzech punktów i nie straciły żadnego seta. MVP naszej drużyny powędrowało do Dagmary Kobylińskiej, która razem z Martą Małolepszą mogła poszczycić się najlepszym dorobkiem punktowym.
                Już tydzień później 23 października nasz klub podejmował u siebie drużynę Boski Team. Ten mecz obfitował w wiele emocji o czym świadczyć może pięciosetowy bój. Pierwszy UKS wygrał pewnie do 11, drugi i trzeci powędrował na konto gości po zwycięstwach do 21 i 22. Były to bardzo wyrównane sety. W czwartym nasza drużyna od początku wypracowała zagrywkami i atakami bezpieczną przewagę wygrywając do 12. Tie-break wyrównany był do momentu 9:9, by chwilę później to nasza drużyna cieszyła się z wygranej za 2 punkty. MVP została Marta Małolepsza pewnie spisująca się zarówno w atakach jak i zagrywkach.
                Zmiany w składzie są niewielkie. Z powodu kontuzji Heleny Skiby (na której powrót niecierpliwie czekamy) Alicja Wieczorek i Malwina Dziombra grają jako rozgrywające. Środek bloku pozostaje bez zmian: Karolina Pietrzak i Dagmara Kobylińska nadal zaskakują zawodniczki z „krótkiej”. Pierwszą atakującą jest Marta Małolepsza, która już zdążyła pokazać przeciwniczkom swoje celne ataki.  W tym roku do składu dołączyła przyjmująca Julia Mika. Na tej pozycji meldują się także Emilia Jurewicz, Natalia Kujawa, Kornelia Łukojć, Natalia Pawelczyk, Dominika Pawelczyk, Julia Zdyb. Jako libero gra niezmiennie Jolanta Dębska.
                W poniedziałek, 3 listopada AS UKS Bukowe 29 będzie walczyć o zwycięstwo na meczu wyjazdowym z drużyną Prestige Police. Zapraszamy do kibicowania i trzymania kciuków za nasze dziewczyny.
 
Trener: Agnieszka Beyer-Michoń
Zawodniczki: Dagmara Kobylińska (1), Karolina Pietrzak (2) kapitan, Kornelia Łukojć (3), Alicja Wieczorek (4), Julia Zdyb (5), Malwina Dziombra (6), Marta Małolepsza (7), Natalia Kujawa (9), Emilia Jurewicz (10), Natalia Pawelczyk (11), Natalia Pawelczyk (12), Jolanta Dębska (13), Julia Mika (15), Dominika Pawelczyk (16)

KŁ 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.194.255). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.